Серед учасників – заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Олександр Семенець, голова Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування Олег Бондаренко, начальник Житомирської ОВА Віталій Бунечко тощо.
Попри війну реформа системи управління відходами триває та регіони вже мають низку успішних практичних кейсів. Комплекси з оброблення відходів, організація сортування та виготовлення палива з відходів, залучення міжнародних фінансових інвестицій для будівництва нових об’єктів – свої успішні проєкти представили Житомир, Харків, Львів, Київ, Луцьк та інші міста. Важливим базисом для цих проєктів стали законодавчі зміни, які відбулись в останні роки у сфері та спрямовані на євроінтеграцію України.
«Наше завдання – створити умови для розвитку сучасної сміттєпереробної індустрії, впровадити систему роздільного збирання відходів та перетворити управління відходами на екологічно безпечну та економічно привабливу систему. У підсумку отримаємо розвиток місцевих громад та спроможність України виконати свої зобов’язання на шляху до Євросоюзу», – наголосив заступник Міністра Олександр Семенець.
За його словами, наразі пріоритетним питанням для Міндовкілля є затвердження Національного плану управління відходами України до 2033 року. Вже схвалені Порядки та Методичні рекомендації із розроблення регіональних та місцевих планів управління відходами, а також Порядок створення таких планів для підприємств, установ та організацій.
Реалізація проєктів дасть можливість поступово скоротити обсяги захоронення відходів та збільшити обсяги їх перероблення. А отже Україна зможе перейти на принципи циркулярної економіки та зменшити негативний вплив полігонів на довкілля.
За матеріалами захисту довкілля та природних ресурсів України.