«Для мене дуже важливий акцент: коли людина звільняється із пораненням і проходить реабілітацію, у неї постає питання подальшої ролі та місця у цивільному житті. Дуже важливо розпочати профорієнтаційні заходи ще під час реабілітаційного періоду – для того, щоб людина лікувалась і проходила реабілітацію, маючи мету. Об’єднання медичної, реабілітаційної, психологічної та професійної компоненти, як наступного кроку у  житті ветерана для мене є пріоритетом», – наголосила Наталія Калмикова.

Також вона повідомила, що зараз відбувається процес перерозгортання служби супроводу, яка буде складатися із фахівців першого контакту для ветеранів безпосередньо у громаді. 

«З грудня ці фахівці вже приступлять до роботи. Зараз триває підготовка тренерів, після якої пройдуть навчання. Понад тисячу людей подали свої заявки на посади фахівців і супроводу ветеранів», –  повідомила Міністерка у справах ветеранів.

За її словами, серед функцій таких спеціалістів буде аналіз проблем, з якими ветерани й ветеранки повертаються у цивільне життя, та допомога у їх вирішенні. 

За матеріалами Міністерства у справах ветеранів України.