Флагманський проєкт Міністерства, що реалізується в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», активно розвивається. Протягом листопада до нього долучилися ще 32 територіальні громади. Загалом Центри життєстійкості, яких наразі 185, працюватимуть у 243 громадах 23-х областей України.
Сьогодні в осередках працюють 853 фахівці, які провели понад 500 тисяч заходів з підтримки ментального здоров’я.
«Психосоціальна допомога у Центрах життєстійкості дала можливість показати справжню емпатійну підтримку кожному жителю громади, де відкриті простори. Якщо людина не відчуває підтримки, то навіть ідеальний без`ямковий асфальт не зробить її шлях легшим. Саме тому, турбота про ментальне здоров’я – це турбота про нашу стійкість», - зазначила Оксана Жолнович.
Міністерка підкреслила, що такий проєкт, як Центри життєстійкості, а також інші державні ініціативи, стануть дійсно дієвими, коли їх підхоплять громади. За її переконанням: зараз головним є вивести людину з кризи, змінити її фокус і навчити відновлюватися після потрясінь.
Нагадаємо, Мінсоцполітики запрошує громади долучатися до експериментального проєкту і відкривати Центри життєстійкості для своїх жителів. Аби дізнатися більше про ініціативу та можливості для громад, переходьте за посиланням: https://www.msp.gov.ua/timeline/Formuvannya-zhittestiykosti-.html
Форум організовано Всесвітньою організацією охорони здоров’я, що надає експертну підтримку «Ти як?», та Координаційним центром з психічного здоров’я Кабінету Міністрів України, що здійснює її супровід та впровадження.
Форум ментального здоров’я відбувається за підтримки Нідерландів, Канади та Франції.
За матеріалами Міністерства соціальної політики України.