Мета Центру компетенцій – допомогти державним органам, проджект–менеджерам та розробникам забезпечувати інклюзивність цифрових ресурсів і послуг для всіх українців. Він створений при державному підприємстві Дія Міністерством цифрової трансформації України разом із Програмою розвитку ООН (ПРООН) в Україні.

На презентації Центру відбувся перший тренінг для державних службовців, спрямований на підвищення обізнаності про стандарти та інструменти цифрової доступності. 

«Ми прагнемо, щоб технології стали інструментом залучення, а не бар’єром. Створення Центру – це крок до забезпечення рівного доступу до цифрових ресурсів для всіх українців. Центр стане платформою для навчання, підтримки та впровадження цифрової доступності в онлайн–послуги та ресурси як Мінцифри, так й інших державних органів», – зазначив Костянтин Радзівіл, перший заступник генерального директора державного підприємства Дія.

До заходу долучилися й спікери з бізнесу. Представники «Укрзалізниці», «Нової Пошти» та Uklon поділилися своїм досвідом упровадження інклюзивності. 

«Протягом останніх чотирьох років разом із Міністерством цифрової трансформації за фінансування Швеції ми втілили надважливі ініціативи для підвищення вебдоступності в державі, як–от законодавчі зміни, офлайн–навчання для майже 2 000 публічних службовців та тематичні дослідження. Створення Центру допоможе інституціоналізувати всі ці зусилля», –  зазначила Керівниця групи проєктів ПРООН з демократичного врядування Олена Урсу. 

Центр стане платформою для консультації, навчання та впровадження стандартів доступності на вебресурсах, у застосунках та комунікації в соцмережах. Команда готує гайди й освітні матеріали про цифрову доступність, а також разом з ПРООН бере участь у моніторингу доступності 100 державних сайтів, результати якого будуть презентовані на початку 2025 року.

Тренінг організовано Мінцифрою разом з Програмою розвитку ООН в Україні в межах «Проєкту підтримки Дія», який впроваджується за підтримки Уряду Швеції.

За матеріалами Міністерства цифрової трансформації України.