Участь у зустрічі також взяв головний представник Японського агентства міжнародного співробітництва (JICA) Хідекі Мацунаґа.

Сторони обговорили напрямки співпраці для підтримки стійкості української енергосистеми в умовах ворожих атак, зокрема під час проходження зимового періоду.

Герман Галущенко подякував Японії за допомогу, яка системно надається українському енергосектору з перших днів повномасштабного російського вторгнення.

«Підтримка, яку ми отримуємо від вашої країни, справді вражаюча. Це не лише обладнання, наприклад, газові турбіни, газові генератори, а також інша підтримка, зокрема з питань логістики. Високовольтні трансформатори є для нас дуже важливими, адже ворожі атаки завдають значної шкоди цьому устаткуванню», – наголосив він.

Міністр окремо подякував японській стороні за надане нещодавно обладнання, яке допоможе Одесі та Харкову збільшити потужності розподіленої генерації та матиме важливе значення для проходження зими.

Пан посол своєю чергою наголосив, що Японія продовжуватиме і надалі підтримувати український енергосектор, зокрема з огляду на виклики прийдешньої зими.

Сторони обговорили важливість імпорту електроенергії з європейських країн, а також роботи атомної генерації України для проходження осінньо-зимового періоду.

Особливої уваги було приділено питанню забезпечення ядерної та радіаційної безпеки та загрозам, які становлять російські атаки на підстанції, критичні для роботи АЕС. Герман Галущенко наголосив, що можливий ядерний інцидент зупинить ренесанс атомної енергетики в усьому світі, як це вже сталося свого часу після аварій на Чорнобильській АЕС та Фукусімі. 

Нагадаємо: з початку повномаштабного російського вторгнення Україна отримала від Уряду Японії (через ПРООН та JICA) 2 361 одиницю  генераторів і зарядних станцій, 6 газових турбін, 4 газопоршневі когенераційні установки, 11 автотрансформаторів, 15 частотно-регульованих приводів для водонасосних станцій, а також інше критично важливе для енергосектору обладнання.

За матеріалами Міністерства енергетики України.