Прем’єра стрічки відбулася у Павільйоні України на Конференції ООН зі зміни клімату (COP29), яка є найбільшим і найважливішим щорічним світовим форумом із захисту довкілля. Фільм доступний на YouTube англійською мовою з субтитрами.

За підтримки українських молодіжних активістів з кліматичних рухів Fridays For Future Ukraine та Extinction Rebellion Ukraine Гокул провів 10 дні в Україні. Він відвідав місця, де були скоєні воєнні злочини, і записав коментарі екологів на тлі руйнувань, завданих агресором. У фільмі також показано повсякденне життя у Києві, з відключеннями електрики та російськими нічними обстрілами.

Однією з ключових героїнь стрічки є Світлана Краковська, завідувачка лабораторії прикладної кліматології Українського гідрометеорологічного інституту, яку в 2022 році журнал Nature назвав однією з 10 найвпливовіших учених світу.

Фільм звертає увагу на екоцид, що чинять російські війська – масове знищення всього живого. Надзвичайно важливо документувати цю шкоду, збирати докази воєнних злочинів та притягнути агресора до відповідальності, щоб жодна інша країна в майбутньому не повторювала подібних злочинів проти природи.

Україна також прагне заручитися підтримкою країн Глобального Півдня – Африки, Азії та Латинської Америки – у своєму протистоянні агресії. Фільм показує, що українська агропродукція забезпечує продовольством 400 мільйонів людей у цих регіонах, а російські війська спалюють поля, знищують зерносховища та атакують кораблі, які доставляють продукти до країн Глобального Півдня.

Екоактивісти у фільмі також наголошують, що росія є одним із трьох найбільших світових виробників нафти і газу, і значна частина фінансування її війни надходить від країн Азії, що продовжують купувати російські викопні ресурси.

Після прем’єри на COP29 фільм буде показано на інших важливих міжнародних заходах.

За матеріалами Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України.