На засіданні Ради безбар’єрності при Волинській ОДА під керівництвом заступника голови облдержадміністрації Тараса Шкітера обговорили стан реалізації Національної стратегії, що має на меті до 2030 року забезпечити доступність всіх об’єктів для людей з інвалідністю.

За даними Василя Василенка, т. в. о. начальника управління містобудування та архітектури, в області вже створено ради безбар’єрності у 17 територіальних громадах, а ще в 24 громадах затверджено програми для покращення доступності. Однак у деяких громадах ще на етапі розроблення або заплановано на 2025 рік створення таких програм.

Зокрема, під час нового будівництва та реконструкції будівель передбачаються заходи щодо створення безбар’єрного простору: встановлення пандусів, спеціалізованих ліфтів, підйомників, а також адаптація санвузлів для потреб маломобільних груп населення. Крім того, активно працюють над покращенням дорожньої інфраструктури.

Важливою складовою цієї роботи є моніторинг та оцінка стану об'єктів для осіб з інвалідністю. За результатами перевірки, на сьогодні в області було обстежено понад 4,5 тисячі об’єктів. Більшість з них відповідає вимогам безбар’єрності, однак значні проблеми залишаються у цивільних спорудах. Так, з 2304 об'єктів цивільного захисту лише 2,9% є безбар’єрними, що вказує на необхідність подальших кроків у цьому напрямку.

Пропозиції щодо покращення доступності на 2025–2026 роки обговорили на нараді, а також розроблено план заходів на найближчі роки.

Ці кроки стали частиною загальнодержавної стратегії, ініційованої першою леді України Оленою Зеленською, з реалізації якої Волинська область активно працює через розпорядження голови ОДА і обласної військової адміністрації.

За матеріалами Волинської ОВА.