Політика / День заснування Європейського Союзу: історія, здобутки та виклики сучасності
1 листопада 1993 року набрав чинності Маастрихтський договір.
1 листопада 1993 року набрав чинності Маастрихтський договір.
В Укрінформі відбувся організований Українським інститутом національної пам’яті круглий стіл про російську політику депортацій населення, до якої часто вдавалися різні форми російської імперської влади протягом тривалого часу.
Народна депутатка представила досвід і досягнення України у межах панельної дискусії на тему «Універсальність Римського статуту та розширення системи міжнародного кримінального права: провідні практики, набутий досвід та роль парламентарів».
Народні депутати України у складі спостережної місії Парламентської асамблеї ОБСЄ працюють у Вашингтоні для спостереження за виборами президента США, які матимуть величезний вплив на хід світової історії та що набагато важливіше — майбутнього України.
У державному бюджеті на 2025 рік уряд передбачив майже 29 мільярдів гривень на підтримку бізнесу.
Перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко долучився з вітальним словом до форуму «Демократія під час війни: досвід України та уроки для світу».
Ухвалений у першому читанні законопроєкт № 10258 фактично закріплює на державному рівні всі умови, які дозволять ветеранам розвивати власний бізнес на інвестиційних підходах із більшими гарантіями.
В умовах воєнного стану держава вживає всіх заходів підтримки сільськогосподарських товаровиробників, повідомляють у Комітеті з питань аграрної та земельної політики.
Парламент у першому читанні ухвалив законопроєкт № 11007, що передбачає формування комплексного підходу до внутрішньої політики у ветеранській сфері. Це надзвичайно важливий крок, оскільки в Україні стає дедалі більше ветеранів.
Порівняно з програмою єПідтримка, що реалізовувалася у 2021 році, нинішня ініціатива Президента України Володимира Зеленського щодо виділення кожному українцю по тисячі гривень передбачає ширший перелік напрямів використання грошей.
У 2024 році держава забезпечила належну та прозору організацію процесу визначення громадських об’єднань, які надаватимуть соціальні послуги особам з інвалідністю за рахунок державного бюджету на загальнодержавному рівні.
Відбулися засідання підкомітетів Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій, на яких народні депутати України — члени Комітету розглянули низку законопроєктів.
Звіт Єврокомісії в межах Пакета розширення ЄС-2024.
Зважаючи на нинішню ситуацію в Україні, нашій державі потрібно створити нову ефективну ветеранську політику. У цьому напрямі ведеться активна робота, й уже є гарні приклади проєктів, які зараз реалізовуються.
Верховною Радою 30 жовтня 2024 року прийнято у другому читанні і в цілому законопроєкт про внесення змін до Закону України «Про Рахункову палату» та деяких інших законодавчих актів України (реєстр. № 10044-д), підготовлений Комітетом з питань бюджету.
Голова Комітету Верховної Ради з питань бюджету Роксолана Підласа наголосила, що у проєкті держбюджету на наступний рік більша частина видатків передбачена на фінансування безпеки та оборони.
29 жовтня на спеціальній нараді Міністерства економіки України і Міністерства культури та стратегічних комунікацій України розглянули ініціативи з популяризації читання та допомоги книжковому бізнесу.
Український парламент ухвалив за основу та в цілому законопроєкт № 12053, який передбачає зарахування вступників у 2025 році до закладів вищої освіти на програми бакалавра за результатами Національного мультипредметного тесту.