Суспільство / Так святкували наші предки
Новий рік у містах і селах раніше, ще сто років тому, зустрічали по-різному.
Новий рік у містах і селах раніше, ще сто років тому, зустрічали по-різному.
Депутат Сарненської міської ради Наталія Ковальова (на знімку) протягом 14 років була провідною солісткою німецької опери в Дюссельдорфі.
Понад 10 місяців в Україні працює французький режисер-документаліст Жакі Лебас. Він знімає фільм про Україну, який побачать у Франції та в нас.
Новорічну ніч вважали чарівною, наповненою магією та чарами, що допомагають розгадати майбутнє чи навпаки — загадати бажання, яке має збутися.
Існували традиції парубочої та дівочої Маланки.
Приклад Сумського національного аграрного університету дає підстави стверджувати, що чутки про занепад вітчизняної науки дуже перебільшені.
У Хмельницькому обласному кардіоцентрі будівельні роботи в розпалі. І завершаться вони створенням серцево-судинного центру.
За старим стилем на перший день нового року припадає свято Василя.
Про Федора Лагна живописця, графіка, лауреата Міжнародного бієнале «Відродження», члена НСХУ.
Про херсонськогой кухаря Олександра Жуковського.
Про талановиту Олену Рикаль із Бердичева, життя якої докорінно змінилося з початком воєнних дій на сході України.
Якщо новорічний Щедрий вечір був продовженням циклу Різдвяних свят, то закінченням суто Новорічних ставало свято під назвою Водохреще (з наголосом на другому складі).
Цієї зими українська дизайнерка Євгенія Франковська радить під пальто, шуби або дуті куртки і високі чоботи сміливо вдягати шифонові сукні на штапельній підкладці.
Обдарована 6-класниця зі Жмеринки Катя Герасимчук — в енциклопедії «Найвидатніші діти України»!
У Сумах видали унікальний календар на 2020 рік, де кожну з «місячних» сторінок прикрашають жіночі портрети. Тут же — коротенькі, у кілька слів, розповіді про героїнь.
В Умані школярі, юні майстри декоративно-ужиткового мистецтва виготовили подарунки для українських воїнів.
Про Анатолія Цьося — першого проректора Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, доктора наук, професора та затятого рибалку.
Коли співають колядки, щедрівки та засівальні пісні?
Як відбувалося святкування Різдва й зустріч Нового року в бідних сільських родинах і сім’ях багатіїв, у селян і містян ще 100 років тому.
Українці мріють про мир у країні і вірять, що наступний рік буде кращим, ніж нинішній.