Агрополітика / Рослинництво: є привід для гордості
Валовий збір зерна в країні зріс майже вдвічі.
Більшість стратегічних об’єктів потребують повної модернізації та реконструкції.
Безкінечні дощі, які «вимили» клейковину з пшениці й відчутно погіршили якість зерна на півдні України, викликали занепокоєння навіть у городян, далеких від сільського господарства.
На Вінниччині другий тиждень тривають жнива. Найбільше зерна дає озима пшениця, у середньому на круг виходить 64,9 центнера — плюс 22 ц/га до рівня минулого року.
На жаль, не пережила коронавірусу равликова ферма в Копачинцях Чернелицької територіальної громади колишнього Городенківського, а нині Коломийського району.
Подружжя Володимир та Анна Струц із селища Делятин Надвірнянського району вирішили спорудити ферму для розведення равликів.
В усіх районах Черкащини тривають жнива.
Аграрії Одеської області здолали рубіж у мільйон тонн зерна.
На Херсонщині жнива «перетнули екватор».
На Хмельниччині обмолочено понад 2,5 тис. га ячменю. Ця культура дає по 52 ц/га.
Ще кілька тижнів тому подзвонив із Полонного наш читач і розповів, що починають дозрівати чорниці, але масового збору ще немає.
На Сумщині вирішили повертати на лани стратегічну колись культуру.
Якщо минулого року аграрії Херсонщини просили зволожити їхні поля ще в квітні, то нині через безперервні зливи вони й самі не проти цю вологу комусь «позичити».
Більшість господарств Кіровоградщини вже жнивують — триває збирання зернових та зернобобових, зокрема, озимого ячменю.
У сільськогосподарських підприємствах Луганщини триває збиральна кампанія.
Місцеві фрукти, овочі, ягоди втрачають свій домінантний статус на базарах.
Громадяни розмірковують про старт продажу ділянок для ведення товарного агровиробництва.
Ані аномальна спека, ані зливи, на які ми нарікаємо протягом кількох останніх тижнів, не завдали нищівної шкоди майбутньому врожаю.
Жителі Старосільської і Березівської територіальних громад колишнього Рокитнівського, а нині Сарненського району Рівненщини у прямому сенсі виживають з лісу.
«Рекордні врожаї Луганщини — то передусім тяжка праця хлібороба, якого гідно підтримує держава», — на цьому наголошувалося під час виїзного науково-практичного семінару «День поля 2021» в селі Скаргівка Сєвєродонецького району.