Агрополітика / Бджолині убивці
Знайти причетних до загибелі комах не вдається.
На Луганщині триває розвиток бази для зберігання врожаю та забезпечується підготовка до сівби озимих зернових культур.
Полуниця, малина, смородина займають дедалі більші площі на Волині і в сільгосп-підприємствах, і у фермерських та особистих господарствах населення.
На Івано-Франківщині перші результати жнив — втішні. Ячмінь зібрали майже в усіх великих господарствах.
Врожайність ранніх зернових у Луганській області зросла цьогоріч на 10%, повідомила заступник директора департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Любов Безкоровайна (на знімку).
В Одеській області зібрано понад два мільйони ранніх зернових. І це не межа. Майже на чверті площ колосових комбайни лише розпочинають обмолот.
На Миколаївщині діють уже декілька ветеранських підприємств, які обрали для себе агробізнес.
На Херсонщині нарешті завершилися жнива озимої пшениці.
На Херсонщині, в селі Виноградовому, що неподалік Олешківської пустелі, справжні знавці їстимуть кавуни тільки із середини серпня.
Поле лаванди розкинулося у селі Ксаверівка неподалік від Вінниці.
Вродив він на славу. Наприкінці липня Хмельниччина була серед лідерів з врожайності цієї культури — вона перевищила 35 ц/га.
Цьогорічні жнива радують хліборобів Хмельниччини. Попри те, що час від часу грози заливають окремі поля, загальна картина доволі оптимістична.
Україна цьогоріч має всі шанси зібрати 75,6 млн тонн зернових та зернобобових, що на 16% перевищить урожай минулого року (64,9 млн тонн).
Валовий збір зерна в країні зріс майже вдвічі.
Більшість стратегічних об’єктів потребують повної модернізації та реконструкції.
Безкінечні дощі, які «вимили» клейковину з пшениці й відчутно погіршили якість зерна на півдні України, викликали занепокоєння навіть у городян, далеких від сільського господарства.
На Вінниччині другий тиждень тривають жнива. Найбільше зерна дає озима пшениця, у середньому на круг виходить 64,9 центнера — плюс 22 ц/га до рівня минулого року.
На жаль, не пережила коронавірусу равликова ферма в Копачинцях Чернелицької територіальної громади колишнього Городенківського, а нині Коломийського району.
Подружжя Володимир та Анна Струц із селища Делятин Надвірнянського району вирішили спорудити ферму для розведення равликів.
В усіх районах Черкащини тривають жнива.