Агрополітика / Сіяти зерна розбрату нині неприпустимо
Єврокомісія вважає неприйнятними рішення Польщі та Угорщини щодо заборони ввезення зерна та інших видів сільгосппродукції з України.
Єврокомісія вважає неприйнятними рішення Польщі та Угорщини щодо заборони ввезення зерна та інших видів сільгосппродукції з України.
На Херсонщині цьогоріч на майже двох тисячах гектарів зростатимуть кавуни.
Херсонці отримають посадковий матеріал з Черкащини.
На Сумщині аграрії, переважно невеликі землевласники та орендарі, продовжують обробляти поля, незважаючи на небезпеку воєнного часу.
Уже тепер варто подбати про те, щоб зменшити свої майбутні витрати на найпопулярніші овочі.
Площі під соняшником, вочевидь, зростуть на тлі скорочення зернового клину.
Десяту частину ярих зернових та зернобобових із запланованих обсягів засіяли аграрії Дніпропетровщини — понад 40 тисяч гектарів полів зайняли горох, пшениця і ячмінь.
Задля безпеки посівної кампанії піротехніки щодня оглядають та розміновують поля.
В Україні площі під соняшником зростуть на 650 тис. га і перевищать 5,64 млн га, прогнозує Мінагрополітики.
Агрофірма «Перемога» Лебединської громади працевлаштувала 11 осіб, котрі втратили роботу.
На Вінниччині завершують сівбу ранніх ярих зернових і зернобобових.
З початком весняно-польових робіт Хмельницька міська рада вирішила заохотити аграріїв, котрі працюють на території громади, і фінансово підтримати тих, хто візьметься за вирощування малопоширених культур.
Основною проблемою посівної залишаються заміновані поля.
Комітет з питань аграрної та земельної політики проводить на Миколаївщині виїзні слухання «Забезпечення функціонування АПК у 2023 році та особливості проведення весняно-польових робіт в умовах воєнного стану».
Вирощувати баклажани, огірки і солодкий перець взялися в аграрному підприємстві у селі Лука-Мелешківська, що неподалік Вінниці.
Сівбу на ланах західних, північних і частини центральних областей пригальмував активний циклон, який приніс значне похолодання, дощ, мокрий сніг та сильний вітер.
Півтори тисячі тонн насіння ярого ячменю отримають фермери Миколаївщини та Херсонщини за програмою Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (FАО).
Нині, коли ціни на традиційні овочі викликають в українців уже не подив, а шок, дедалі більше людей вирішують: придбати ананас з бананом чи піднакопичити грошенят і вкластися у томат з огірком.
Такий підхід стає актуальним на Хмельниччині.
У Подільському лісовому офісі розпочали весняну лісокультурну кампанію. Символічно перші сіянці заклали в землю разом з військовослужбовцями та вихованцями учнівського лісництва.