Урожай / Попри обстріли сівба триває
Аграрії низки областей завершили сівбу ярих культур.
Аграрії півдня не сподіваються на швидке відновлення зрошувальних систем, які донедавна живилися з Каховського водосховища. Треба, щоб вода спала, люди повернулися, а головне — орки відступилися від нашої землі.
«Фруктова географія» зазнає змін Обміління Каховського водосховища на роки, а то й десятиліття, переформатує структуру вирощування вітамінних культур. Очевидно, певний час на наших прилавках пануватиме імпорт.
Невдовзі збиратимуть перший урожай.
Каховське водосховище забезпечувало життєдайною вологою більш як півмільйона гектарів земель.
На Сумщині відбулося засідання обласного штабу із проведення комплексу весняно-польових робіт, де підбили підсумки посівної кампанії.
Знищення Каховської ГЕС може спричинити затоплення орієнтовно 10 тис. га сільгоспземель на правобережжі Херсонщини.
Майбутній урожай не повинен ставати дорожчим за людське життя.
Про масову загибель бджіл повідомили пасічники Жмеринського району, але тільки декілька з них мають намір позиватися до суду. Чому?
Представники аграрного сектору намагаються максимально використовувати можливості, які надає їм держава у межах численних програм підтримки.
На фінішну пряму нарешті виходить сівба на Дніпропетровщині: за даними ОВА, оброблено вже майже 800 тисяч гектарів, або 70 відсотків від запланованого.
Зерноочисний комплекс з доробки зернових та олійних культур почав працювати на Дніпропетровщині - продуктивність первинного очищення сягає 150 тонн за годину.
Переробка лаванди дає змогу отримувати олію та гідролат.
Майже 14 млн гривень на розвиток садівництва, ягідництва, виноградарства та теплиць виплачено за тиждень ще чотирьом господарствам країни в межах урядової грантової допомоги.
Понад 25 тисяч саджанців яблунь і сім тисяч — груш, по п’ять тисяч кущів фундука та малини на 20 гектарах — саме таким є новий сад на межі Дзвиняцької і Солотвинської громад.
Бджоли цьогоріч добре пережили зиму й пасічники розраховують на перший весняний щедрий взяток.
Учені-аграрії стверджують, що вирощувати бавовник можна і потрібно.
Можливе продовження заборони імпорту з України основних зернових та олійних спонукає вітчизняних аграріїв розширювати площі під культурами, що не підпадають під обмеження.
На Сумщині сільськогосподарський кооператив «Ярославна», який колись починав свою діяльність із закупівлі молока від корів населення, поступово опановує нові ринки та напрями.
На Дніпропетровщині, як і по всій країні, триває сівба, повідомляє сайт ОВА.