Різновид кишкової палички, від зараження якою в Німеччині померло вже 17 осіб, є новий украй небезпечний штам, стійкий до деяких видів антибіотиків, заявили німецькі науковці з берлінського інституту ім. Роберта Коха. Цей тип бактерії був невідомий науці. Водночас учені стверджують, що й донині не знають джерела інфікування. Як уже повідомляв «Голос України», раніше вважалося, що причиною захворювання стали іспанські огірки. Як насправді ця небезпечна інфекція потрапляє в організм людини, поки що невідомо.
Що таке E. Colі?
Інфекція спалахнула на території Європи тиждень тому. Випадки захворювання відзначаються не тільки в Німеччині, а також у Швеції, Данії, Голландії та Британії. Хворобу спричиняє так звана ентерогеморагічна бактерія Escherіchіa Сolі (EHEC). Симптоми: кривава діарея, жар і блювота. Більшість людей видужують протягом десяти днів, але в незначної кількості пацієнтів хвороба може набути тяжкої форми із загрозою для життя.
Попередні дані генетичних досліджень показали, що інфекція — це форма двох різних бактерій
E. Colі, які зазнали мутації. Як передає агентство Assocіated Press, Всесвітня організація охорони здоров’я заявила, що виявлений штам бактерії є принципово новим мікроорганізмом. Зокрема, за даними фахівців ВООЗ, мутація різних бактерій E. Colі пояснює настільки стрімке поширення інфекції серед мешканців європейських країн, а також її небезпеку для життя людини. Експерт із харчової безпеки ВООЗ Хільде Крусе вважає, що новий штам є «заразніший» порівняно з бактеріями, які породили його.
Сусіди захищаються забороною
Тому кожна країна намагається захистити своїх громадян. Радикальніше за всіх вчинила Росія, заборонивши імпорт овочів і фруктів з Європи. «Прецедент дуже серйозний. Природно, що будь-яка держава захищатиме свій ринок від того, щоб не одержати ось такі подарунки, такі огірки», — заявив офіційний представник МЗС РФ Олександр Лукашевич. Єврокомісія заборону засудила, назвавши її «надмірною». Росія повинна «негайно скасувати заборону на ввезення овочів з Європи», про запровадження якої у четвер ранком оголосив Росспоживнагляд, йдеться в заяві Єврокомісії, повідомляє ІТАР-ТАКС.
У свою чергу, Мадрид вимагає компенсацій від відповідних європейських органів за висловлені раніше припущення про те, що в поширенні токсичної бактерії винні іспанські огірки. Іспанські фермери провели акцію протесту біля німецького консульства у Валенсії.
Кордон на замку, — запевняють чиновники
У нас із невідомою інфекцією вирішили боротися по-іншому. «Україна посилила контроль стосовно завезення овочів із країн Європейського союзу», — заявив Прем’єр-міністр України Микола Азаров. «Україна із самого початку виникнення цього явища (випадки поширення кишкової інфекції в Європі) стала вживати заходів, ми просто не афішували ці заходи... Але було дано команду на кордоні посилити контроль щодо завезення овочів із ЄС. Зараз така робота проводиться», — сказав Микола Азаров. Щоправда, яких саме заходів вживають, досі невідомо — чиновники відмовчуються.
Тетяна ПАСОВА.
Фото Photoshot / Укрінформ.