Місяць тому у нас народився син. Досі ми гостювали в бабусі, але плануємо повертатися додому. Як можуть вплинути на дитину кімнатні квіти, яких чимало в квартирі?
Каріна Крилова.
Київ.

— Кімнатні рослини впливають на здоров’я всіх мешканців квартири, а особливо на дітей. Тому обов’язково приберіть з кімнати дитини фікуси! Їх молочний сік, випаровуючись мікроскопічними крапельками через продихи листків, потрапляє в повітря і може спровокувати алергічні реакції.
Тільки-но маля підростає — як починає активно досліджувати навколишнє середовище. І ось тут його увагу може привернути необачливо залишений вами декоративний перець або пасльони. Ну як же не скуштувати яскраві ягідки на смак? Однак в усіх частинах цих рослин містяться отруйні речовини!
Зрештою, будь-які квіти повинні бути поза межами досяжності допитливого «повзунка». Особливо, це стосується рослин, що стоять на підлозі. Адже зацікавленість малюка можуть викликати не лише рослини, а й вміст горщиків, у яких вони ростуть. Листки, що осипалися, і навіть ґрунт можуть потрапити до рота.
Які прекрасні квітучі кущі азалії і гортензії! Тільки ось рослини ці надзвичайно токсичні, особливо їх стебла і листки. Наприклад, листки і квіти гортензії містять іони ціаніду, які виявляють свою дію при контакті з водою або слиною. Якщо малюк візьме до рота такий листочок, наслідки можуть бути невтішними.
Серед найпопулярніших сьогодні рослин на першому місці за отруйністю стоять філодендрон і диффенбахія. І в продовгуватих серцеподібних листочках філодендрона, і в строкатих листках диффенбахії міститься нерозчинна у воді отруйна кислота. Якщо надломити зовнішню шкірку листка, то на ньому виділиться сік з неприємним запахом. При потраплянні на слизову рота або очей він може заподіяти серйозну шкоду здоров’ю дитини.
Є кімнатні квіти, навіть доторк до яких може спричинити великі неприємності для малюка. Це передусім молочаї — пуансетія (різдвяна зірка), кротон (схожий на кактус без колючок, але з листками) та африканські молочаї. Молочний сік цих рослин подразнює шкіру аж до утворення пухирів (особливо небезпечно потрапляння їдкої речовини в очі).
Мало того, деякі рослини, які нешкідливі для більшості людей, у осіб з підвищеною чутливістю та немовлят можуть викликати різноманітні алергічні реакції: бронхіальну астму, набряк слизових оболонок, блювання, пронос.
Пам’ятайте, простіше завчасно потурбуватися про безпеку дитини і не купувати сумнівні рослини, ніж потім боротися з наслідками своєї легковажності.