
«Реформи заради майбутнього» — добровільне об’єднання депутатів, і рішення тут ухвалюють консенсусом. «Кожен з нас пройшов непростий шлях у політиці. До того ж всіх нас об’єднують бажання і можливість плідно працювати на благо людей і держави», — зазначив у своїй промові Ігор Рибаков. Справді, тут зібралися і заслужені лікарі, і будівельники, доктори наук, члени НАНУ, кандидати технічних та юридичних наук. Одне слово, фахівці, які можуть створити ефективну професійну команду.
Ігор Рибаков переконаний: створення групи, безумовно, зміцнить діючу коаліцію. А робота у Верховній Раді буде спрямована на виконання програми Президента Віктора Януковича. Це — головний орієнтир.
Наміри нового парламентського об’єднання дуже амбітні, але насамперед спрямовані на продуктивну діяльність у складі коаліції «Стабільність і реформи». Це проведення реформ, які допоможуть Україні ввійти до числа найрозвиненіших економічно країн. «Реформи заради людей, а не заради реформ» — головне гасло нового парламентського об’єднання. Зміни мають відбутися у всіх сферах суспільно-економічного життя, зокрема у системах охорони здоров’я, місцевої влади, безпеки, Збройних сил, АПК, правосуддя тощо.
«Ми подолали розрізненість. З сьогоднішнього дня наша група є цілісним, самостійним і впливовим суб’єктом парламентської діяльності», — йдеться в заяві парламентської групи.

Кожен з депутатів буде вести певний напрям, приміром, — медичний, будівельний, енергетичний, нанотехнологічний тощо.
Депутатська група «Реформи заради майбутнього» створена на принципах самоврядування і, як стверджують її учасники, готова прийняти всіх депутатів, які поділяють її основний принцип: «Майбутнє — це зміни на краще. Зміни — це реформи». Не секрет, що деякі депутатські ініціативи припадають пилом у комітетських шухлядах. «Ми вже втомилися від того, що наші законопроекти не розглядають», — зазначила Раїса Сорочинська-Кириленко. Вже завтра парламентське об’єднання планує озвучити перелік законопроектів (а їх більше 40), після реєстрації яких були порушені строки розгляду і які взагалі не розглядалися у фракціях. Приміром, про медичне страхування та про підтримку сурогатного материнства.
«Є всі підстави стверджувати, що в новому політичному сезоні група стане вагомим чинником внутріпарламентського політичного процесу», — переконаний Ігор Рибаков. До того ж група «Реформи заради майбутнього» готова діяти в режимі широкого партнерства і координації з фракціями коаліції.
Нагадаємо, у червні 2008 року Ігор Рибаков першим із представників тодішньої більшості вийшов з проурядової коаліції БЮТ і «НУ—НС», звинувативши уряд Юлії Тимошенко у корупційних діях і контрабанді на українській митниці.
У березні 2010-го група народних депутатів на чолі з Ігорем Рибаковим, як позафракційним, увійшла до складу коаліції «Стабільність і реформи», яка сформувала новий уряд і обрала Прем’єр-міністром Миколу Азарова.
Фото представлено прес-службою депутата.