Представники середнього й малого бізнесу Севастополя збирають підписи проти прийняття нового Податкового кодексу...
Наша розмова — з підприємцем і головою Севастопольської міської організації «Фронту змін» Іваном Комеловим (на знімку).
— Іване Миколайовичу! Ситуація, що склалася навколо спроби прийняти новий Податковий кодекс і її «перетікання» у практично всенародне (аж до вересня!) обговорення документа, думаю, не може вас не радувати. Як підприємцеві, вам має бути приємно, що влада в особі Верховної Ради й Кабміну готова вислухати (і навіть обіцяє врахувати!) думку тих, хто передусім повинен буде виконувати вимоги нової «податкової конституції»?..

До речі, що довше триває обговорення законопроекту, то складніше знайти людей, які його писали! На вимогу «Автора!» тиша стає дедалі густішою...
— Припустимо, це реакція емоційна. А в бізнесі емоції — не найкращий порадник, скоріше, антипорадник...
— Ми з товаришами й колегами по бізнесу оперативно ознайомилися із законопроектом. Перша наша реакція одноголосно була приблизно така: податкову міліцію хочуть перетворити на податкову інквізицію!
А щодо емоцій, то ось вам факт: севастопольська організація партії «Фронт змін» зібрала кілька тисяч підписів під вимогою до уряду й парламенту не приймати Податковий кодекс у тому вигляді, в якому він був запропонований на розгляд депутатам. Кілька тисяч — це все емоції, гадаєте?
А ось іще факт: у Балаклаві яхтову марину «Золотий символ» наприкінці минулого місяця відключили від електроенергії й водопостачання. Офіційна версія, озвучена в пресі: «...багаторазове порушення чинних норм і нормативів, відсутність дозволів на цілу низку проведених тут робіт». Хоча підприємство функціонує в Балаклавській бухті вже років десять, мабуть.
А тепер інформація до роздумів: засновники ТОВ «Золотий символ» — Андрій Сенченко та Сергій Велижанський. Обоє народні депутати України із фракції БЮТ.
Якби був прийнятий запропонований варіант Податкового кодексу, то про те, що відбувається в Балаклаві, смішно було б згадувати: податківцям пропонували дозволити безперешкодно проникати в будинок будь-якого громадянина, котрий несподівано з якоїсь причини став неугодний владі. Тобто свідками й прямими учасниками процесу «приведення до законопослушності» «порушника» мали б стати його рідні та близькі, сусіди. А ключовою фігурою у всьому житті й роботі будь-якого бізнесмена став би податковий інспектор, якого збиралися наділити найширшим спектром репресивних можливостей і «повним пакетом» фіскальних повноважень.
26 липня у Львові наша політсила розпочала незалежне обговорення проекту Податкового кодексу.
— А ось 28 липня виконуючий обов’язки міністра фінансів України Вадим Копилов у ході відеоконференції на тему організації всенародного обговорення проекту Податкового кодексу заявив: «Податковий кодекс держави — це не тільки економічна конституція, а й та обов’язкова складова успішного економічного розвитку, що вкрай необхідна Україні». І пообіцяв, що вже 3 серпня на сайті Мінфіну розмістять проект Податкового кодексу із внесеними поправками.
— Сперечатися важко — робота навколо проекту Податкового кодексу триває. І з боку опозиції, і з боку влади, і підприємці готують свої пропозиції. Але мушу констатувати, що влада працює результативніше. Коли ще наші пропозиції дійдуть до Мінфіну або кому там доручено практично редагувати законопроект?! А днями в Закон України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» влада внесла поправки. Відтепер для дрібних підприємців, які працюють за так званим «спрощенням», внесок у Пенсійний фонд УЖЕ підняли — додали дві сотні. Ті, хто торгують на ринку, платили на місяць 60—100 гривень, а тепер — рівно чотири сотні.
Сподіваюся, що до вересня (на початок нового парламентського сезону заплановано друге читання законопроекту) спільними зусиллями політиків, підприємців і громадян будуть розроблені поправки. І якщо влада спробує їх знехтувати, то осінь буде доволі спекотною: у гострий конфлікт вступили інтереси влади, бізнесу і навіть тих, кого наші політики так люблять називати «маленькими українцями». Своїх градусів додасть і 31 жовтня — багатьом кандидатам у місцеві ради захочеться залучити на свій бік електорат турботою про зниження податкового тиску.
Розмовляв Микола Магдич.
Севастополь.