Як утопчеш за перші місяці долівку в новій хаті, так і життя піде: або впевнений поступ, або «спотикач»

...І зуміла подати
Це за мотивами відомого прислів’я про господиню, яка вміла зготувати, та не вміла подати. У нашому випадку все було на місці. У просторій конференц-залі КОДА від журналістів було не проштовхнутися. Півтора десятка телекомпаній, десятки радіокомпаній, уся регіональна преса та представники загальнонаціональних ЗМІ. Навіть з огляду, що йдеться про столичну область, — це справляло враження.
Що ж такого сенсаційного, яких одкровень хотіли почути журналісти від Анатолія Присяжнюка?
Ніде правди діти: багато попередніх років і донині громадсько-політичне життя Київщини було оповите перманентними сенсаціями: як не земельний скандал, то політична авантюра, як не районний керівник у СІЗО, то обласний чиновник у розшуку... Зрозуміло, що Анатолію Йосиповичу довелося спочатку вгамувати апетити журналістів, схильних до кримінальної тематики з корупційним присмаком.
Як справи? Та підшиваються...
Йдеться про справи кримінальні. А підшиваються вони в прокуратурі. І суть їхня — незаконна роздача землі, обдурення селян на тій же землі, відчуження від людей берегів річок і озер під причали біля маєтків багатіїв, скасування незаконних земельних рішень... А відкриті ці справи у правоохоронних органах саме з ініціативи Анатолія Присяжнюка. Для тих, хто «в темі», нагадаю, що йдеться про землі обабіч Бориспільської траси, в Обухівському, Вишгородському, Києво-Святошинському районах, на берегах Голубого озера.
Нового керівника Київщини буквально накрило цунамі з тисячі резонансних корупційних земельних скандалів, з якими тепер доведеться розбиратися. Але, за словами очевидців, коли Анатолій Йосипович нещодавно вручав селянам вистраждані ними акти на землекористування, вони мало не плакали. А таких документів видано майже 50 тисяч.
Тож нових земельних скандалів за «стоднівку» не спостерігалося. Присяжнюк пообіцяв і надалі діяти в земельних питаннях лише в правовому полі.
Ти мене поважаєш?
Хоч як це дивно, але земельні питання, на які так гостро відреагували ЗМІ, самі мешканці Київщини в ході недавнього соціологічного опитування поставили далеко не на перше місце. Як «не вкради» в десяти заповідях. Десь аж після поганих доріг, безробіття, медичного обслуговування тощо. А очолює цей сумний перелік виявів людського невдоволення (25% опитаних) — неповага влади до людини!
Що ж, до такого ставлення з боку чиновників нашому селянинові не звикати. Хоча прикривається воно патетичними гаслами про «хліборобську щасливу долю», «колиску української нації», «людяність і християнське милосердя»... А за ними з презирством вирячилися на людей чиновницькі обличчя. Де вже тут повага?
Голова Київської облдержадміністрації Анатолій Присяжнюк глибоко переконаний, що поважати людей — це не говорити про цю повагу, а робити для них добро. Тобто поняття це багатокомпонентне. Після неповаги до них селяни скаржаться на дороги. Зі слів Анатолія Йосиповича, за останні роки в їх будівництво в області не вкладено жодної копійки. Тепер шукають сліди виділених на ремонт доріг 100 млн. грн.! Як вам?
А нинішня влада на противагу розпочала ремонт залізниці для регулярних приміських маршрутів між Києвом і Вишгородом, Васильковом. Реалізовано проект «пересувна амбулаторія». Це коли виїзні бригади з районних поліклінік виїздять в села на прийом громадян. Сюди ж можна віднести і 8,3 тисячі працевлаштованих безробітних.
Не просто завоювати довіру людей до влади. Ще важче її повертати.
«Ви у нас більше не працюєте...»
Що це таке — знають тільки ті, кому хоч раз у житті доводилося чути цю гірку й безнадійну фразу.
Зрозуміло, що прихід до влади нової політичної сили неминуче тягне за собою і нових людей. Як у народі їх іноді називають: «нова мітла». Ну а вона самі знаєте, що робить.
На згаданій прес-конференції ваш кореспондент десь у такому ключі та й запитав Анатолія Присяжнюка про мотивацію кадрових перестановок і замін у владних структурах Київщини. Бо був поінформований про суттєві кадрові «зачистки» в інших регіонах. У відповідь почув у підкреслено серйозному тоні, що жодної людини не було викинуто на вулицю. Усім, кого замінили, запропонували гідну роботу, для ряду керівників районних адміністрацій зробили кадрову «рокіровку».
Тож і не було традиційних для схожих ситуацій скандалів. І це таки правда.
Столиця не в столиці?
Якби нинішній голова облдержадміністрації Київщини Анатолій Присяжнюк тільки того й зробив би на своїй посаді, що переніс обласний центр з Києва в інше місто, то вже б навіки увійшов в історію. І на сьомому поверсі КОДА в портретній галереї керівників Київщини з довоєнних часів посів би гідне місце. Скільки ж років це питання дискутується безрезультатно!
Сьогодні й депутати облради, й адміністрація з Анатолієм Йосиповичем на чолі схильні бачити майбутню столицю області в місті Ірпіні. Але й інші міста проводять презентації на роль обласного центру. Тут, як вважає Анатолій Присяжнюк, усе вирішуватиме проект сучасної інфраструктури, яку здатне представити, реалізувати місто-претендент. Бо на це підуть колосальні капіталовкладення, які суттєво змінять життя регіону. Головне — утриматися від типового в таких випадках «адміністративного ражу», аби потім люди не лаялися на всіх кутках Ірпіня, Гостомеля чи Бучі.
Прес-реліз, розданий журналістам на презентації 100 днів на посаді голови Київської облдержадміністрації Анатолія Присяжнюка, має вигляд тоненької брошури на 20 сторінок з обіцяючою назвою «Влада йде до людей». Тут прописано, що в області буде різко збільшено посіви зернових, виробництво молока і м’яса (бо ганьба, коли в родючу Київщину третину продуктів харчування завозять з інших областей). Є тут і багато сміливих інвестиційних проектів, солідних об’єктів соціальної сфери.
Це все треба реалізувати, і робота це буде, звісно, копітка, складна, малопомітна. Входить вона в рутинну фазу, коли треба, як кажуть, «впрягатися в плуга».
Фото надано прес-службою Київської ОДА.