Від грипу та ГРЗ померли 174 особи. Про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я. Всього в Україні захворіли 1 мільйон 31 тисяча осіб, з них 52 тисячі людей госпіталізовано.
На Тернопільщині померла ще одна людина
Наразі епідемія на Тернопільщині пішла на спад, впевнена наш власний кореспондент Любов ЛЕВИЦЬКА. Кількість випадків захворювань на ГРВІ та грип у Тернополі скоротилася до 173 на 10 тисяч населення. Хворих все ще продовжують доправляти до лікарень, але з легшою симптоматикою. У тяжкому стані перебувають здебільшого ті, хто занедужав під час першої хвилі захворювань. Померла ще одна людина. Загалом від пневмонії, спричиненої грипом, в області зафіксовано дев’ятнадцять летальних випадків.
У породіллі виявлено «каліфорнійський» вірус. Дитина в безпеці
У двох мешканок Донецька, 22 і 24 років, виявлено вірус грипу A(H1N1). Про це повідомив журналістам головний державний санітарний лікар міста Валерій Ковальов. Одна з пацієнток надійшла до лікарні планово, збираючись народжувати дитину. Уже в медичному закладі жінці погіршало. Молодій матері зробили кесаревий розтин, дитина народилася доношеною і здоровою та почувається добре. Мати перебуває в реанімаційній палаті у важкому стані. За словами головного санітарного лікаря, ні в кого з близьких чи осіб, з якими контактувала хвора, вірус грипу не виявлено.
Друга пацієнтка, медсестра неврологічного відділення обласної лікарні, — у стані середньої тяжкості. Припускають, що жінка заразилася під час перебування в гостях у Дніпропетровську. Донеччанка відчула себе зле наступного дня після повернення додому, інформує наш власкор Ліна КУЩ.
Гроші є, але лежать без руху
Прикарпаття отримало 5,7 млн. грн. для боротьби з епідемією грипу та ГРВІ. Однак і досі вони лежать без руху. Як повідомив учора на брифінгу голова облдержадміністрації Микола Палійчук, з розблокуванням цих коштів виникають проблеми, адже розпорядником їх є Міністерство охорони здоров’я України. На думку голови, значну частину цих коштів слід спрямувати на придбання медичної апаратури і обладнання. Адже в районах є лікарні, де користуються рентген-апаратами, випущеними ще в 50—60-х роках минулого століття. «Сьогодні у нас є можливість придбати рентген-апарати на 50 відсотків дешевше від ринкових цін, — повідомив Микола Палійчук. — Уже укладено відповідні угоди на їх постачання. Єдине, що нас стримує, — чекаємо на це дозволу від Міністерства охорони здоров’я та Міністерства економіки», — повідомляє Дарина НАЗАРЧУК з Івано-Франківська.