На Луганщині створюється реєстр нематеріальної культурної спадщини. «Наша область не перестає дивувати своєю різноманітністю та багатогранністю збережених культурних скарбів, — коментує начальник управління культури, національностей та релігій ОДА Аліна Адамчук. — Ми зробимо все можливе, щоб про їхню унікальність дізналися не тільки в Україні, а й за її межами».
Зокрема, йдеться про автентичні пісні села Цілуйкове Білокуракінської ОТГ, особливості говору жителів смт Борівське Сєверодонецької міськради, весільний обряд випікання різки сім’ї Костенко-Кушнарьових та казки сім’ї Верецун Троїцького району, новопсковський куліш, павлівський капусняк з рибою тощо. Сьогодні фахівці спеціально створеної обласної комісії збирають інформацію про невідомі раніше традиції і після розгляду вноситимуть їх до Всеукраїнського реєстру нематеріальної культурної спадщини. «Це дасть можливість зберегти наші звичаї для майбутніх поколінь», — наголосила Аліна Адамчук.
131

Вибір редактора
Популярне за тиждень
-
1Руслан Стефанчук: Молодіжна рада — простір для формування законодавчих ініціатив, що відображають потреби та амбіції молоді 129
-
220 квітня — Воскресіння Христове (Великдень) 123
-
3Всесвітній день Матері-Землі 112
-
4Всесвітній день книги і авторського права 80
-
5Розмінування в березні: фермерам повернули понад 430 га сільськогосподарських земель у використання 73