У соціальних мережах бурхливо обговорюються рішення орендаторів комерційної нерухомості економити буквально на всьому. Зокрема, на зупиненні ескалаторів у крупних торгових центрах, бо вони поглинають надто багато електроенергії. Тож відвідувачі мають діставатися потрібного поверху пішки, на що спроможні не всі.

Як наслідок - власники магазинів на верхніх поверхах торговельних центрів уже підраховують збитки. За кілька днів запровадження такої «новації» орендатори заявили, що вони становлять 15-35%.

Німцям доводиться миритися і з відмовою від інших благ цивілізації, адже заборона витрачати газ зачепила, приміром, підігрівання відкритих басейнів. «Гріти вулицю» нині занадто велика розкіш. Також газ, котрий дорожчає і дорожчає, економлять у спортивних залах: опалення та гаряча вода стають рідкістю. Сполоснутися гарячою водою після тренування відтепер можливо вже лише вдома. Переглянуто також норми температури повітря у фітнес-центрах. Відтепер мінімальний поріг тут становить 15 градусів тепла.

Чимало міст різних федеральних земель вимкнули фонтани та нічну ілюмінацію будинків. Навіть у Берліні не підсвічуються головні визначні споруди, собори, пам'ятки архітектури - загалом 200 об'єктів. Зокрема, кафедральний собор (Berliner Dom), церква Святої Марії, а невдовзі в нічний час не підсвічуватимуться Червона ратуша, Державний оперний театр, палац Шарлоттенбург і Колона Перемоги.

Також Мюнхен повідомив, що вимикається підсвічування міської ратуші на Марієнплац, а в муніципальних приміщеннях економитимуть на кондиціонерах, фонтани в столиці Баварії працюватимуть лише вдень.

Серед подальших заходів - обмеження опалення муніципальних приміщень щонайбільше до 20 градусів, а в складських і технічних приміщеннях температура підтримуватиметься у діапазоні між 10 і 15 градусами.

Німеччина використовує газ для виробництва майже 15% своєї потреби в електроенергії. Саме тут муніципальна влада планує відносно безболісно заощаджувати.

Тим часом уряд уже повідомив про продовження роботи вугільних ТЕС, а також триває обговорення можливостей продовження експлуатації трьох ще діючих АЕС.

Берлін.