Цей карнавал завжди розпочинається за 52 дні до Великодньої неділі.
Уся країна щороку виходить на вулиці, щоб забути про проблеми і пуститися берега. Невипадково ж яскравий і мальовничий карнавальний сезон тут має назву п’ятої, найвеселішої пори року.
Цього разу він тривав шість днів — із 16 по 21 лютого. Мешканці практично всіх населених пунктів цими днями божеволіли: карнавальні паради, море веселощів і, звісно, традиційне німецьке пиво. Мільйони людей у чудернацьких костюмах зібралися разом, щоб повеселитися, поспівати, хильнути чарчину. А вбрання, котре обирають учасники, варіюється від здебільшого святкового, історичного до відверто політично-сатиричного. Але чи не найбільше учасників і глядачів карнавал збирає в понеділковий день — Rosenmontag (Рожевий понеділок. — Укр.), бо являє собою парадну ходу як з дотепним, так і з гострим політичним гумором. Цікавинкою дійства є вервечка возів, швидше великих платформ, з яких дістається по заслузі всім, хто не справляється з актуальними проблемами повсякденного життя. А вже чиїх лишень зображень тут не побачиш — ляльки відомих політиків, глав урядів і держав у повен зріст! Але жодних компліментів цим особам — лише гумор, проте здебільшого — безжальна сатира.
Цього разу, крім кліматичних та енергетичних проблем і протестів в Ірані, головною темою карнавалів у всіх містах стала війна росії проти України, а головним її «героєм» — російський диктатор путін.
Приміром, у чи не найбільш заполітизованому карнавалі в Дюссельдорфі його зобразили кілька разів. На одній із платформ путін лежить у ванні, наповненій кров’ю, а на іншій він зображений героєм, котрий зусібіч бачить «нацистів».
У Кельні путіна побачили як вампіра, котрий прокручує Землю через м’ясорубку, перетворюючи її на криваву кашу з могил. На іншій платформі зображено поцілунок путіна з дияволом. А в Майнці учасники й гості карнавалу спостерігали за «боротьбою» путіна та глави Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн.
Проте всіх перевершив Гамбург, де учасники влаштували яскравий перформанс з «мертвим» путіним у головній ролі. А своєрідний «мавзолей» російському лідеру влаштували в головному районі червоних ліхтарів міста — на вулиці Репербан. Тут скривавленого путіна поклали в домовину і «прикрасили» фалоімітаторами та лайном. Дехто вважає, що ця картина «олією» вийшла аж надто натуралістичною, але очевидці дійшли консенсусу в тому, що саме таким має бути поховання путіна.
Берлін.