За отриману зброю влада розблокувала частину заморожених активів КНДР і надала їй доступ до міжнародної банківської системи.
З 2006 року Рада Безпеки ООН запровадила санкції проти північнокорейського режиму за випробування зброї масового знищення. Ще у вересні 2023-го володимир путін заявив, що кремль дотримуватиметься санкцій ООН проти Північної Кореї.
Про новий крок відчаю путінського режиму, який у такий спосіб розрахувався з КНДР за отриману зброю, з посиланням на джерела в розвідці, розповідає The New York Times.
російська влада розблокувала дев’ять із заморожених тридцяти мільйонів доларів, які зберігалися в російському банку. Крім того, Пхеньяну дозволили відкрити рахунок
у банку самопроголошеної республіки Південній Осетії. Таким чином путінський режим допомагає північнокорейському режиму обходити міжнародні санкції ООН.
москва переходить рубікон, що відокремлює її від держави-ізгоя, якщо справді дозволила КНДР використовувати банки та розморозила активи — так відреагував на цей крок Хуан Сарате, колишній помічник міністра фінансів США з питань боротьби з фінансування тероризму.
Водночас найбільший для імпортерів із рф китайський Chouzhou Commercial Bank повністю зупинив фінансові операції з російськими партнерами. За інформацією деяких ЗМІ, минулого тижня китайський банк розіслав повідомлення про повне припинення операцій з російськими і білоруськими установами. Побоюючись вторинних санкцій, запроваджених у грудні 2023-го міністерством фінансів США, від контактів з росією почали відмовлятися навіть ті, хто ще донедавна займав нейтральну позицію.
І насамкінець картинка, який вигляд має перед президентськими виборами в рф держава-ізгой, від російського політолога Андрія Колеснікова: «Ми всі перебуваємо приблизно в 1949-му або 1950-му році, в середині рімейку тієї епохи. І за культом вождя, і за ідеологією протистояння Заходу, і за шпигуноманією, і за риторикою — «іноагенти» виросли просто з «безрідних космополітів», і за якістю (поки що не за кількістю) абсурдних політичних переслідувань і звинувачень, і за приголомшливою брехнею та намаганням прикрашати дійсність. У цьому сенсі країна перетворилася на декорацію з «Кубанських козаків-2». А фільм вийшов на екрани саме в один із найтемніших періодів сталінщини, в 1950-му — що жахливіша повсякденність, то глянцевішою видається картинка».