На пленарному засіданні Верховної Ради України прийнято за основу проєкт закону про внесення змін до статті 111 Кримінально-виконавчого кодексу України у зв’язку з Рішенням Конституційного Суду України від 20 грудня 2023 року № 11-р(II)/2023 (реєстр. № 12127).
Вказаний законопроєкт розроблено Кабінетом Міністрів України з метою приведення положень статті 111 Кримінально-виконавчого кодексу України у відповідність до Рішення Конституційного Суду України від 20 грудня 2023 року № 11-р(II)/2023 у справі за конституційною скаргою Лужинецького Анатолія Олександровича щодо відповідності Конституції України (конституційності) окремих приписів частини першої статті 111 Кримінально-виконавчого кодексу України (щодо особистого і сімейного життя особи, засудженої до довічного позбавлення волі).
Як зазначив під час представлення законопроєкту заступник міністра юстиції України Олександр Банчук, наразі Кримінально-виконавчий кодекс України передбачає можливість таких відвідин тільки для засуджених, які засуджені за вчинення нетяжких злочинів і перебувають у виправних колоніях мінімального рівня безпеки. Законопроєкт передбачає поширити відповідну можливість відвідування для всіх засуджених, у тому числі для тих, хто засуджений до довічного позбавлення волі.
Представляючи позицію Комітету з питань правової політики, заступник голови Комітету Валерій Божик наголосив, що члени Комітету погодилися і розділяють позицію Конституційного Суду України щодо обов’язку держави забезпечити належний механізм реалізації такої можливості, включно для всіх засуджених до позбавлення волі, навіть тих, які скоїли тяжкі й особливо тяжкі злочини. Комітетом опрацьовано висновки Головного науково-експертного управління, інших профільних комітетів Верховної Ради, Уповноваженого з прав людини. У зв’язку з цим Комітет вирішив рекомендувати Верховній Раді України включити до порядку денного дванадцятої сесії Верховної Ради цей законопроєкт про внесення змін до статті 111 КВК і за результатами розгляду прийняти в першому читанні за основу та вирішив запропонувати Голові Верховної Ради України оголосити про застосування статті 116 Регламенту у зв’язку з тим, що може виникнути необхідність регулювати питання, які не були предметом розгляду у першому читанні.
Пресслужба Апарату Верховної Ради України.