На думку журналістів-розслідувачів, це може обмежити доступ суспільства до важливої інформації про діяльність державних органів та використання коштів платників податків.
Член Громадської ради Комітету з питань свободи слова та голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко зазначив: «Доступ до реєстрів — це не питання «зручності» журналістів. Це питання права суспільства на інформацію. У час війни прозорість та підзвітність влади особливо важливі. Спроба криміналізувати роботу з реєстрами через законопроєкт № 10242 — це удар не по журналістах, а по праву громадян знати, як витрачаються їхні податки та як працюють держструктури. НСЖУ закликає парламентаріїв зупинитися і разом з медійною спільнотою на-працювати збалансоване рішення, яке захистить персональні дані, не знищуючи розслідувальну журналістику».
Журналісти та правозахисники наголошують, що в умовах війни особливо важливо забезпечити прозорість діяльності державних органів. Прийняття рішень, які обмежують роботу медіа, може поставити під загрозу реалізацію суспільного права на інформацію. Водночас медійники закликають до пошуку компромісного підходу, який дозволить ефективно захищати персональні дані громадян, не створюючи перешкод для журналістської діяльності.
Медійна спільнота закликає до відкритого діалогу з парламентаріями для напрацювання рішень, які відповідатимуть стандартам демократичного суспільства та інтересам громадян.
Пресслужба Апарату Верховної Ради України.