Після масованої кібератаки на українські реєстри RD4U знову приймає заявки за категорією А3.1. Ця категорія передбачає відшкодування збитків за пошкоджене або знищене житлове нерухоме майно внаслідок повномасштабного вторгнення рф.

Якщо ви є власником пошкодженого чи зруйнованого майна, можете подати заяву на компенсацію через офіційний портал «Дія», обравши розділ «Репарації» та категорію А3.1.

Заява подається незалежно від того:

- де знаходиться ваше майно, в тому числі на ТОТ;

- чи отримували ви компенсацію в межах програми «єВідновлення»;

- чи зареєстроване речове право на нерухоме майно в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно України.

Маєте право на компенсацію, тож подавайте заяву, щоб отримати відшкодування за завдані збитки та захистити свої права.

Закарпаття долучилося до мережі Центрів захисту прав людини

Відбулося відкриття Центру захисту прав людини в Ужгороді.

Це стало можливим завдяки підтримці Агентства ООН у справах біженців (УВКБ ООН) та партнерської неурядової організації NEEMIA.

Роль Центру захисту прав людини в цьому регіоні є особливо важливою, адже саме тут проживає велика кількість внутрішньо переміщених осіб — понад 125 тисяч, а також представників національних спільнот (меншин) України.

Це вже сьомий подібний Центр у регіонах України. Надалі ми не зупиняємося і плануємо відкриття нових просторів захисту прав людей в різних областях», — озвучив під час відкриття центру Омбудсман України Дмитро Лубінець.

Як правильно оформити запит на інформацію

Запит на інформацію — це прохання особи до розпорядника інформації надати публічну інформацію, що перебуває у його володінні. 

Запит (індивідуальний чи колективний) можна подати в усній, письмовій та іншій формі.

Частина 5 статті 19 Закону України «Про доступ до публічної інформації» передбачає, що він повинен містити такі відомості: 

- ім’я (найменування) запитувача, його поштову адресу або адресу електронної пошти, а також номер засобу зв’язку, якщо такий є; 

- загальний опис інформації або вид, назву, реквізити чи зміст документа, щодо якого зроблено запит, якщо запитувачу це відомо; 

- підпис і дату за умови подання запиту в письмовій формі. 

Для спрощення процедури оформлення письмових запитів на інформацію особа може подавати запит шляхом заповнення відповідних форм запитів на інформацію, які можна отримати в розпорядника інформації та на офіційному вебсайті відповідного розпорядника.

Запитувач має право подати запит на інформацію, зазначивши своє справжнє ім’я або псевдонім.

Офіс Омбудсмана України.