Про це інформує Комітет з питань інтеграції України до ЄС.
Фільм був знятий у 2017 році компанією «Fresh Production Group» за підтримки Держкіно. Фільм «Будинок «Слово» розповідає про один з найбільших злочинів радянської влади — знищення потужного мистецького руху, що виник у 20-30-х роках в Харкові. У шістдесяти шести квартирах будинку з назвою «Слово» жили найвідоміші митці української культури — письменники, художники, режисери. Спеціально зібрану в одному місці інтелігенцію протягом декількох років було репресовано, розстріляно чи «перероблено» на співців комуністичного режиму.
13 лютого у Києві стартувала ініціатива творчої команди стрічки — міжнародний проєкт «Remember the past — fight for the future» на захист української культури від знищення. У межах цього проєкту відбудеться серія міжнародних зустрічей, під час яких буде не лише показано фільм, а й представлено інших українських митців, які своїми творами захищають і утверджують українську культуру у світі. Прем’єри фільму та зустрічі з командою фільму відбудуться у Великій Британії, Австрії, Німеччині, Естонії, Канаді, Франції та США. Фільм демонструватиметься англійською мовою з українськими субтитрами. Перший захід проєкту відбувся у Києві під патронатом та за підтримки Міністерства культури та стратегічної комунікації України, Комітету Верховної Ради з питань інтеграції України до Європейського Союзу та Держкіно. Ініціаторами та організаторами заходу є продюсерська компанія Fresh Production Group.
Голова Комітету з питань інтеграції України до ЄС Іванна Климпуш-Цинцадзе, звернулася з промовою до учасників заходу:
«Протягом усього ХХ століття, яке для України минуло в нерівній боротьбі за свободу, росіянам вдавалося тримати симпатії світу на своєму боці. Ключова причина — відсутність за кордоном знань про нас, брак правди. Значною мірою за нинішню підтримку завдячуємо інформаційній добі.
Планета в режимі реального часу спостерігає за битвою добра зі злом. І ми мали би ще більше розуміння інших народів, якби вони бачили не лише сучасну війну, а дізналися б і про попередні злочини кремля.
Бо історія «Розстріляного відродження» — це не лише наше горе, це про те, як москва зробила біднішим весь світ, обікрала й осквернила душу всього людства. І це справжня росія. За декораціями достоєвского — тортури і масові вбивства. Під білою балетною пачкою — гниле єство руйнівника майбутнього. росія — ворог культури і цивілізації. Наше спільне завдання — донести цю просту правду критичній кількості людей за межами України, і стрічка «Будинок «Слово» якнайкраще підходить для такої місії. Вірю, що цією історією ми не обмежимося, що настане день, коли світ таки збагне «загадкову російську душу», щоб більше ніколи не бути ошуканим», — сказала Іванна Климпуш-Цинцадзе.
Продюсерами фільму та ідейними натхненниками проєкту стали Олег Щербина та Юлія Чернявська. Обмежений прокат англомовної версії документальної стрічки «Будинок «Слово» в Україні стартує 20 березня. Фільм побачать глядачі Києва, Житомира, Івано-Франківська, Луцька та Чернівців. Партнером організації показів фільму «Будинок «Слово» у світі стане Благодійний фонд «Берегиня».
Пресслужба Апарату Верховної Ради України.