Як зазначила перша заступниця Начальника Вінницької ОВА Наталя Заболотна, мелодія до рядків «Ще не вмерла України ні слава, ні воля…» звучить сьогодні у всьому світі могутньо і гордо!
«Гімн – це найбільша святиня кожного народу. Він лунає на усіх офіційних заходах і церемоніях, з нього розпочинаються спортивні змагання та публічні збори. Його співають діти у бомбосховищах під час повітряних тривог, а Захисники та Захисниці – на передовій. Віддаючи шану нашим Героям, ми виконуємо Гімн, і саме він лунатиме після перемоги над ворогом, яка неодмінно настане!» – зауважила посадовиця.
Створена композитором мелодія Державного Гімну України стала символом єдності та гордості для всіх українців.
«Згинуть наші воріженьки як роса на сонці. Запануєм і ми, браття, у своїй сторонці…»
Жодному ворогу не вдасться зламати наш дух, знищити наш народ і нашу країну.
Слава Україні! Героям Слава!
Цікаві факти про композитора
Михайло Михайлович Вербицький (1815-1870) — священник УГКЦ, український композитор, хоровий диригент, актор, громадський діяч, автор музики державного гімну України «Ще не вмерла Україна». Один із перших українських професійних композиторів у Галичині та зачинателів національної композиторської школи.
Михайло Вербицький перший на теренах Галичини (в українській громаді) і Україні загалом звернувся до таких важливих жанрів європейської професійної творчості ХІХ ст., як кантата, оркестрова увертюра, співогра (водевіль, оперета) хоровий цикл, романс.
Був одним із засновників т. зв. «Перемиської школи», яка мала дуже сильний і помітний вплив на творчість пізніших галицьких композиторів.
До Другої світової війни твори Вербицького становили основу репертуару західноукраїнських виконавських колективів. Його музика звучала практично на кожному концерті чи святковому вечорі того періоду.
Вважається, що саме він запровадив моду на гітару в Галичині. До того ж його вважають основоположником гітарної літератури.
До нашого часу збереглося створене ним «Поученіє Хітари» для початківців, яке стало першим таким посібником в Україні.
Найбільшу, найважливішу частину творчої спадщини композитора становить хорова музика.
Вербицький є автором перших в українській музиці симфоній (увертюр).
За своє життя написав музику до понад 20 театральних вистав.
За матеріалами Вінницької ОВА та з відкритих джерел.