Сьомого березня відбулося Шістнадцяте засідання Парламентського комітету асоціації Україна—ЄС (ПКА), яке спільно очолили Вадим Галайчук від Верховної Ради України та Пекка Товері від Європейського парламенту. Засідання було присвячене посиленню підтримки України з боку ЄС в умовах російської агресії, а також було обговорено наслідки російської агресії, посилення безпеки України, санкційну політику та процес європейської інтеграції України.

Співголова ПКА з українського боку Вадим Галайчук висловив вдячність Європейському Союзу за виявлене лідерство, яке особливо яскраво проявилося останніми днями, та за готовність не лише заявляти про підтримку, а й підкріплювати її конкретними діями.

«Дуже важливо, що Європейський Союз активно нас підтримує, демонструючи лідерство та рішучість. Особливо важливим для нас є його позиція в контексті останніх викликів, що постали перед Україною, не лише чіткими оголошеннями та політичними заявами, а й конкретними діями. Сподіваємося, що така підтримка лише посилюватиметься», — наголосив Вадим Галайчук.

Члени української частини Парламентського комітету асоціації наголосили на критичній необхідності продовження військової та фінансової підтримки з боку ЄС. Вони підкреслили важливість стабілізації лінії фронту, посилення української протиповітряної оборони та перешкоджання росії у створенні нових військових формувань. Сторони також наголосили на необхідності створення довгострокового фінансового механізму для забезпечення стійкості та відновлення України.

Представники європейської частини Парламентського комітету, зокрема Майкл Зіберт, керуючий директор з питань Східної Європи, росії, Центральної Азії, регіонального співробітництва та ОБСЄ, підтвердили свою відданість підтримці оборони України та її шляху до членства в ЄС. Вони наголошували на важливості ролі України в європейській безпеці та акцентували на необхідності спільних дій для завершення війни.

На зустрічі також обговорювалося питання можливості проведення дострокових виборів в Україні, і представники ЄС висловили занепокоєння щодо можливого впливу дострокових виборів на єдність і стабільність, як і того, що це може стати причиною непотрібного хаосу в суспільстві. Українські представники підкреслили, що українська Конституція забороняє проведення виборів під час воєнного стану, і в цьому питанні українці солідарні.

Пресслужба Апарату Верховної Ради України.