Дмитро Лубінець виступив перед делегацією Європейського Парламенту у Верховній Раді України, розповівши про діяльність Офісу Омбудсмана в євроінтеграційних процесах. Зокрема, про участь у роботі над окремими законопроєктами на шляху до вступу в ЄС і долучення до двосторонніх зустрічей Україна — ЄС щодо скринінгу законодавства України до права ЄС. Також одним із пріоритетів є приєднання до Агентства Європейського Союзу з фундаментальних прав (FRA). Уповноважений закликав парламентаріїв підтримати це питання на рівні національних парламентів.

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець звернувся до членів Європейського Парламенту із закликом:

— використовувати всі засоби для тиску на росію задля звільнення українців з неволі;

— підтримувати Україну на всіх рівнях, зокрема у сфері захисту прав людини;

— посилювати тиск та санкції проти росії та її посадовців, причетних до злочинів проти українців.

Що робити, якщо ви виявили, що певна установа, підприємство чи організація неправомірно обробляє ваші дані або такі дані є недостовірними?

Ви маєте право звернутися до організації, яка неправомірно обробляє ваші персональні дані, щодо їхньої зміни чи видалення. У такому разі варто надіслати вмотивовану вимогу. Вона розглядається володільцем упродовж 10 днів з моменту отримання.

За результатами розгляду вимоги:

— якщо персональні дані обробляються незаконно, володілець припиняє їх обробку та інформує про це;

— якщо дані є недостовірними, володілець припиняє їх обробку або змінює склад та зміст, інформуючи про це суб’єкта.

У разі якщо вимога не підлягає задоволенню — суб’єкту надається мотивована відповідь щодо відсутності підстав для її задоволення.

Студенти із числа ВПО можуть отримати соціальну стипендію і після 18 років!

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець повідомив, що торік до нього звернулася громадянка, яка просила роз’яснити, чи має її син право на соціальну стипендію. Родина пережила окупацію в місті Новій Каховці, а після виїзду до Одеси стала на облік як ВПО. Син вступив до закладу вищої освіти, але коли звернувся по соціальну стипендію, йому відмовили в стипендії через досягнення 18 років.

Законодавство тоді передбачало стипендію лише для дітей — ВПО, а відповідно до Закону України «Про охорону дитинства», дитина — це особа до 18 років.
Уповноважений неодноразово звертався до Мінсоцполітики з проханням переглянути порядок нарахування стипендій.

7 лютого 2025 року Кабмін ухвалив постанову № 125, яка дозволяє студентам із числа ВПО отримувати соціальну стипендію навіть після досягнення 18 років.

Офіс Омбудсмана.