На Генеральній асамблеї GANHRI зібралися правозахисники з усього світу, об’єднуючи свої зусилля для захисту прав людини. Під час цієї події відбулося офіційне затвердження Омбудсмана України як члена Бюро Глобального альянсу національних інституцій з прав людини (GANHRI).

Дмитро Лубінець вперше зустрівся з новообраним керівництвом GANHRI, адже в альянсі відбулися важливі зміни: головою GANHRI стала Аміна Буаяш з Марокко, секретарем на наступні три роки — Елісон Кілпатрік з Північної Ірландії. Спільно з ними обговорили посилення міжнародної взаємодії та наступні кроки для захисту прав людини в Україні та світі.

Глобальний альянс національних інституцій з прав людини (GANHRI) — це міжнародна мережа, яка об’єднує національні інституції з прав людини (НІПЛ) з усього світу з метою сприяння захисту та просуванню прав людини відповідно до Паризьких принципів ООН. GANHRI надає платформу для співпраці, обміну досвідом та підтримки між НІПЛ. Бюро GANHRI є виконавчим органом альянсу, відповідальним за керівництво та прийняття рішень між сесіями Генеральної асамблеї. 

Важлива розмова про долю українців у полоні та окупації — підсумки зустрічі з президентом МКЧХ

Перебуваючи в Женеві, Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець зустрівся з президентом Міжнародного Комітету Червоного Хреста Мір’яною Сполярич Еггер. Це була важлива розмова щодо долі наших громадян, які перебувають у російському полоні, а також системних порушень прав українців з боку рф.

Окремо зосередили увагу на військовополонених, незаконно затриманих цивільних, а також дітях, яких депортували, примусово перемістили або які залишаються на тимчасово окупованих територіях.

«Напрацьовуємо нові ініціативи для розв’язання цих питань. Україна продовжує боротися за кожного свого громадянина і зробить усе можливе для їхнього повернення та захисту їхніх прав», — зазначив Омбудсман Дмитро Лубінець.

У Реєстрі збитків для України відкрито нову категорію заяв

У Реєстрі збитків для України (RD4U) відкрито нову категорію заяв: A2.2 «Зникнення безвісти близького члена сім’ї». Ця категорія призначена для заяв у зв’язку зі зникненням близького члена сім’ї на території України 24 лютого 2022 року або після цієї дати.

Також заяву можна подати щодо безвісти зниклої особи за межами території України, але її зникнення безпосередньо пов’язане з подією, що відбулася на території України.

Батьки, один із подружжя, цивільні партнери, діти та інші близькі члени сім’ї можуть подати заяву на компенсацію через портал Дія. Отримати детальну інформацію та відповіді на поширені запитання можна за посиланням: https://www.rd4u.coe. int/uk/submit-a-claim.

Офіс Омбудсмана.