Загалом з початку повномасштабного вторгнення в Україну вдалося повернути вже 4306 українців.
Серед звільнених із полону: 22 захисники повернулися додому завдяки заходам поза обмінами, воїни Збройних Сил, ВМС, Національної гвардії, Сил територіальної оборони та Прикордонної служби. Вони захищали Україну на різних напрямках: у Маріуполі, на «Азовсталі», на Донеччині, Луганщині, Херсонщині, а також Харківщині, Миколаївщині, Запоріжжі, Сумщині та Курщині.
Обмін відбувся завдяки роботі українських державних органів, які входять до складу Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, та Об’єднаних Арабських Еміратів.
Повернуті з полону українці мають низку прав: соціальні гарантії щодо отримання медичної допомоги та психологічної реабілітації, поновлення документів, отримання одноразової грошової допомоги.
Зустріч Омбудсмана України із представниками Реєстру збитків: взаємодія задля справедливості та формування механізму компенсації для постраждалих!
Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець зустрівся з членами Ради Реєстру збитків, завданих агресією російської федерації проти України (RD4U).
Реєстр є важливим інструментом фіксації доказів та збору інформації про збитки, втрати та шкоду, завдані українцям внаслідок міжнародно-протиправних дій росії.
Уже сьогодні українці можуть подати таку заяву, зокрема йдеться про власників пошкодженого або знищеного майна, членів сімей загиблих внаслідок збройної агресії рф та родичів зниклих безвісти. Подання заяв здійснюється через український вебпортал Дія.
Офіс Омбудсмана.