А майже 1700 сімей уже отримали й обміняли сертифікати на квартиру, будинок чи інше житлове приміщення.

Про це розповіла народна депутатка, голова парламентського Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк.

«Люди самі вирішують, де придбати житло за сертифікати. І сьогодні Київська та Харківська області є лідерами – саме тут внутрішньо переміщені особи обирають собі домівки. Звичайно ж, поки йдеться про тих ВПО, у яких було знищене житло на підконтрольній Україні території, але у нас ще є десятки й десятки тисяч людей, які чекають, коли держава запустить етап «єВідновлення», щоб отримати компенсацію за знищене чи пошкоджене житло, що перебуває на тимчасово окупованих територіях», – зазначила політикиня.

За її словами, в середньому житловий сертифікат становить 1,5 млн грн, тож на виділені в бюджеті 15 млрд грн зможуть отримати сертифікати щонайменше 10 тисяч сімей ВПО.

«В Україні зараз зареєстровано майже 5 млн ВПО. Ще у 2023 році до програми «єВідновлення» долучився Світовий банк, який працював із напрямком щодо пошкодженого житла. У 2024 році до програми приєднався Банк розвитку Ради Європи, він надав перші 100 млн євро на компенсацію за знищене житло. На цей рік також підписані міжнародні угоди, які дозволять отримати ще 100 млн євро на сертифікати для людей, у яких знищене житло», – наголосила народна депутатка.

Вона нагадала, що загалом у державному бюджеті на 2025 рік за програмою «єВідновлення» передбачено 4 млрд грн, із них 1 млрд на пошкоджене житло, а 3 млрд – на зруйноване. Пізніше додатково було виділено ще 15 млрд саме на забезпечення ВПО.

Прес-служба Апарату Верховної Ради України