№ 12424 «Про внесення змін до Закону України «Про Національну програму інформатизації» щодо деяких питань з формування та виконання Національної програми інформатизації».
Законопроєкт пропонує оновити термінологічний апарат; розширити коло суб’єктів, що є учасниками Національної програми інформатизації та визначити їх повноваження; запровадити концепцію розумного міста на основі широкого використання органами місцевого самоврядування інформаційно-комунікаційних технологій та цифрових операційних платформ; законодавчо визначити строки реалізації Національної програми інформатизації та запровадити середньострокове та короткострокове планування програми. Також проєктом акта пропонується визнати таким, що втратив чинність, Закон України «Про Концепцію Національної програми інформатизації».
Члени Комітету рекомендували Верховній Раді України прийняти законопроєкт за основу.
№ 12150 «Про внесення змін до деяких законів України щодо імплементації норм законодавства Європейського Союзу з питань електронних комунікацій».
Метою цього законопроєкту є виконання заходів, пов’язаних з реалізацією стратегії інтеграції України до Європейського Союзу, зокрема поступової інте-грації до Єдиного цифрового ринку ЄС, а саме: отримання Україною режиму внутрішнього ринку з ЄС в частині послуг роумінгу шляхом приєднання до єдиної роумінгової зони Європейського Союзу «Роумінг як вдома».
Члени Комітету, розглянувши положення законопроєкту, зауважили про підтримку його положень, та вирішили рекомендувати Верховній Раді України прийняти його в другому читанні та в цілому як закон у запропонованій Комітетом редакції.
№ 12426 «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення державного ринкового нагляду та системи технічного регулювання відповідно до вимог Європейського Союзу».
Проєкт закону приводить законодавство України про державний ринковий нагляд у відповідність із законодавством Європейського Союзу та гармонізацує вимоги щодо реалізації нехарчової продукції з принципами та практиками ЄС, а також удосконалює систему технічного регулювання.
Народні депутати України — члени Комітету зазначили, що реалізація положень законопроєкту стане підґрунтям для належного захисту суспільних інтересів і створення умов для добросовісної конкуренції, але потребують врахування висловлені зауваження та пропозиції до нього.
№ 12420 «Про внесення змін до статті 8 Закону України «Про критичну інфраструктуру» щодо мінімізації масштабних негативних наслідків для держави».
Законопроєкт спрямований на забезпечення безперебійним мобільним зв’язком населення та державних органів
України, визначення постачальників мобільного зв’язку критичною інфраструктурою національного рівня найвищої категорії критичності.
Народні депутати України — члени Комітету зазначили про необхідність врахування висловлених до законопроєкту зауважень і пропозицій.
Розглянувши зазначені законопроєкти, Комітет рекомендує врахувати викладені у Висновках до них зауваження та пропозиції при їх підготовці й розгляді.
Також, на виконання контрольної функції Комітету, було розглянуто звіти основних суб’єктів національної кібербезпеки, визначених частиною другою статті 8 Закону України «Про основні засади забезпечення кібербезпеки України» щодо стану виконання заходів з питань забезпечення кібербезпеки держави за 2024 рік та затверджено розклад засідань Комітету на квітень 2025 року.
Вдосконалюємо законодавство, цифровізуємо країну!
Пресслужба Апарату Верховної Ради України.