Результатом роботи в цьому напрямі стало ухвалення в першому читанні законопроєкту № 13018-д, який передбачає створення банку фінансової інклюзії.

Про це розповіла народна депутатка, заступниця голови парламентського Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Ольга Василевська-Смаглюк.

«Створення банків фінансової інклюзії гарантує, що кожна людина в будь-якому куточку нашої держави зможе отримати банківську послугу — взяти кредит, покласти депозит, перерахувати кошти. Особливо це стосується пенсіонерів, маломобільних громадян, тих, хто проживає або має мале підприємство у найвіддаленіших куточках держави або близько до фронту, на деокупованих територіях. Такий банк має орієнтуватися саме на ті категорії населення або бізнесу, яким не доступні послуги в звичайних комерційних банках, відділення яких концентруються в мегаполісах і орієнтовані на великий бізнес.
Нацбанк України зможе надати банку, що зараз працює за звичайною моделлю, урізану ліцензію. Або ж зможе надати таку ліцензію тим, хто бажає стати банком фінінклюзії. Ця ліцензія дасть змогу через операторів банків фінансової інклюзії — пошти, заправки, аптеки, магазини — надавати людям фінпослуги», — пояснила парламентарій.

За її словами, послуги також можуть надаватися бізнесам, адже на деокупованих чи на прифронтових територіях зараз бізнес не може отримати кредит у звичайному банку.

«Лише банк фінансової інклюзії зможе допомогти малому та середньому бізнесу отримати кредити, щоб такий бізнес міг залишатися на тих територіях, які не цікавлять великий бізнес. Для тих, хто хоче релокуватися, це може бути аргументом, щоб залишитися, платити податки у своїй громаді, яка потерпає від наслідків окупації чи воєнних дій», — наголосила народна депутатка.

Пресслужба Апарату Верховної Ради України.