Більшість цих коштів буде використано на соціальну сферу, гуманітарні потреби та відбудову.
Про це розповіла народна депутатка, голова парламентського Комітету з питань бюджету Роксолана Підласа.
«Очікуємо надходження грошей у таких пропорціях: ЄС — 20 млрд доларів, США — 20 млрд доларів, Канада, Японія, Велика Британія дадуть решту 10 млрд доларів. Кожна країна сама визначає умови використання коштів. Наприклад, Велика Британія, яка надає 3 млрд доларів, дозволила витрачати кошти винятково на військові потреби. Тож у бюджеті Міноборони вони саме так і обліковуються — на закупівлю зброї. Інші країни, навпаки, дозволяють надані гроші використовувати лише на соціалку, гуманітарні потреби та відбудову. Тому більшість із цих 50 млрд доларів будуть використані на невійськові потреби», — зазначила політикиня.
Вона нагадала, що найбільша кількість російських грошей заморожена в ЄС, зокрема в Бельгії у депозитарії цінних паперів Euroclear.
«Ця сума сягає 200 млрд доларів. Тож для нас важливе рішення від ЄС про те, що вони можуть конфісковувати російські активи, але наразі таке рішення не ухвалено. Думаю, що поки Євросоюз та інші країни-партнери не погасять кредит, який надали Україні в рамках 50 млрд доларів, фізично ці гроші не можуть бути передані Україні. Звісно, ми на всіх рівнях ведемо розмови й наполягаємо на тому, що кошти центробанку рф мають бути конфісковані після завершення воєнного стану й передані на потреби відбудови України», — наголосила народна депутатка.
Пресслужба Апарату Верховної Ради України.