29 березня 2025 року відбулось засідання підкомітету з питань кінематографу та реклами за модерування його голови Павла Сушка. Серед учасників: члени робочої групи, представники профільного Міністерства культури та стратегічних комунікацій України, Державного агентства України з питань кіно, Національної спілки кінематографістів України та кіноспільноти.

Обговорили важливий законопроєкт про внесення змін до деяких законів України щодо державної підтримки кінематографії в Україні (реєстр. №6194) до другого читання.

Підбили підсумки роботи над законопроєктом, що тривала 1,5 року ще до повномасштабного вторгнення.

«Цей закон є ключовим для розвитку українського кінематографа.  Документ передбачає нові форми підтримки суб’єктів кінематографії та увідповіднює до нових реалій застарілі норми. Це стимулюватиме збільшення виробництва українських фільмів. Завдяки цьому закону будуть створені сприятливі умови для зростання національної кіноіндустрії та підвищення її конкурентоспроможності на світовому ринку», – наголосив Павло Сушко.

Високоякісне українське кіно допомагає зміцнити національну ідентичність, створює позитивний імідж України на міжнародній арені і сприяє розвитку туризму та економіки завдяки культурному експорту.

«Завдяки цьому законопроєкту ми зміцнюємо позиції України у світовій культурі, забезпечуємо гідне представництво на міжнародних кінофестивалях, а також створюємо нові можливості для українських кінематографістів та талановитої молоді. Зокрема, даємо можливість отримати державну підтримку для якісного створення студентами своїх дипломних фільмів», – додав депутат.

Далі документ з пропозиціями підкомітету обговорять на засіданні Комітету гуманітарної та інформаційної політики.

«Впевнений, що цей закон стане важливим кроком до розвитку та процвітання української кінематографії», – зазначив Павло Сушко.

Нагадаємо, 15 лютого 2022 року Верховна Рада України прийняла за основу проєкт Закону про внесення змін до деяких законів України щодо державної підтримки кінематографії в Україні (реєстр. №6194).

Законопроєктом розширюється перелік видів, форматів, категорій і спрямувань фільмів з метою приведення їх до європейських стандартів, передбачається запровадження нових форм державної підтримки (девелопмент, поворотна підтримка, «нацрібейти») та особливості її надання, врегульовується питання створення й діяльності Ради з державної підтримки кінематографії, удосконалюється система кешрібейтів для іноземних студій, запроваджується підтримка освітніх заходів з мистецтва кіно тощо.

Прес-служба Апарату Верховної Ради України