П’ятеро дітей віком від 11 до 16 років повернулися з тимчасово окупованих територій України — Криму, Донеччини, Луганщини та Запоріжжя. Повернення відбулося за посередництва Держави Катар у межах реалізації плану дій Президента України Bring Kids Back UA.
Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець повідомив, що серед повернених — 12-річна дівчинка, яка проживала на ТОТ у складних умовах, мала конфлікти з матір’ю, а її батько перебуває в полоні. У дитини значно погіршився психічний і фізичний стан. Опіку над нею оформлено на бабусю.
Ще один хлопчик тривалий час зазнавав жорстокого поводження з боку батька. Мати марно намагалася вивезти дитину самостійно, але завдяки зверненню до Офісу Омбудсмана та сприянню Катару родина возз’єдналася.
Представники Офісу Омбудсмана супроводжували процес повернення, допомагаючи заявникам в оформленні необхідних документів.
«Робота щодо повернення всіх депортованих і примусово переміщених дітей триває», — підсумував Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець.
Зустріч із послом Туреччини: акценти на правах людини та поверненні українців
Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець провів зустріч із послом Туреччини в Україні Мустафою Левентом Білґеном. Подякував за підтримку України та стратегічне партнерство.
Сторони обговорили порушення прав людини в умовах агресії рф, зокрема ситуацію з військовополоненими та цивільними заручниками. Йшлося також про можливість медичної допомоги незаконно утримуваним українцям, підтримку Туреччиною повернення дітей та співпрацю з агентством TIKA.
Омбудсман України наголосив, що Туреччина — надійний партнер України у захисті прав людини та боротьбі за свободу громадян.
Презентовано Спеціальну доповідь щодо ситуації на тимчасово окупованих територіях України
Омбудсман України Дмитро Лубінець презентував Спеціальну доповідь, яка систематизує дії рф на тимчасово окупованих територіях України, включно з методами, тактикою та цілями окупації. Документ викриває геноцидну політику росії та містить чіткі рекомендації для українських інституцій та міжнародних партнерів.
Над підготовкою доповіді працювали понад 100 фахівців. Вона буде опублікована сімома мовами.
Під час презентації доповіді також наголошено на втручанні рф у міжнародні процеси, зокрема вибори в інших державах. Уповноважений Верховної Ради України з прав людини закликав до створення аналітичного центру на базі інституції та запевнив, що особисто контролюватиме реалізацію рекомендацій, викладених у документі.
Офіс Омбудсмана.