Міністерство у справах ветеранів України спільно з Міністерством цифрової трансформації України представили ключові результати у цифровізації послуг для ветеранів війни та їхніх сімей. Також анонсували нові можливості, що зроблять державну підтримку для Захисників і Захисниць ще доступнішою.

«Захисники і Захисниці не повинні витрачати час на черги, паперову тяганину та складні процедури. Саме тому разом із Мінцифрою ми створюємо цифрові рішення, які дають змогу отримувати необхідні послуги автоматично або в кілька кліків через Дію чи у будь-якому ЦНАПі. Ми усуваємо бюрократичні бар’єри, автоматизуємо надання статусів та соціальних гарантій, розширюємо можливості для освіти, реабілітації та розвитку. Наша мета — щоб кожен ветеран відчував підтримку держави на всіх етапах свого життя», — наголосила міністерка у справах ветеранів України Наталія Калмикова.

«Наше завдання — максимально спростити взаємодію ветеранів з державою, щоб вони не витрачали час у чергах, не збирали купу паперів і не стикалися з бюрократією. Для цього ми розвиваємо екосистему проєктів Мінцифри і разом з Мінветеранів створюємо цифрові рішення, які спрощують отримання послуг для ветеранів та їхніх родин, створюють нові можливості для розвитку та реалізації. Нині працюємо над оновленням Дії для ветеранів — адаптуємо інтерфейс для ветеранів, щоб вони не губилися серед усіх сервісів. І одразу отримували всі можливості — від доступних послуг до грантових програм і навчання», — зазначив Михайло Федоров, віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — міністр цифрової трансформації.

У майбутньому Мінветеранів зосередиться на створенні єдиної цифрової екосистеми ветеранських послуг у партнерстві з Дією. Це дасть змогу отримувати допомогу автоматично або за простим запитом через застосунок, мінімізуючи бюрократію.

Крім того, фахівці із супроводу ветеранів війни стануть частиною цієї екосистеми, допомагаючи з отриманням послуг, які ще не переведені в онлайн-формат.

Цифрові послуги і сервіси, які вже доступні для ветеранів війни та їхніх сімей:

е-Посвідчення ветерана у Дії

Нині у мобільному застосунку Дія вже згенеровано понад 416 тисяч е-Посвідчень ветерана. Отримати його можуть:

- учасники бойових дій;

- особи з інвалідністю внаслідок війни;

- учасники війни;

- постраждалі учасники Революції Гідності;

- члени сім’ї загиблого ветерана війни;

- члени сім’ї загиблого Захисника / Захисниці України.

е-Посвідчення ветерана дає змогу миттєво перевіряти його достовірність у режимі реального часу, що виключає можливість використання підроблених чи застарілих документів. е-Посвідчення також сприяє поліпшенню надання адміністративних процедур, швидкому та ефективнішому доступу до соціальних гарантій. Важливим є й те, що у разі втрати паперового посвідчення ветерана людина зможе безпроблемно використовувати електронне посвідчення.

Автоматичне отримання статусу УБД

Менш як за два місяці з моменту запуску нової послуги спільно з Мінцифрою ми досягли того, що раніше здавалося неможливим: понад 11 100 Захисників і Захисниць отримали статус УБД автоматично!

Раніше для цього потрібно було збирати купу документів, чекати на підписи й проходити нескінченні погодження. Нині все інакше: жодних черг, жодної паперової тяганини, тільки один процес — автоматичний.

Як це працює?

- Відомості про участь у бойових діях вносяться уповноваженими особами військових частин.

- Система автоматично обробляє дані через Єдиний державний реєстр ветеранів війни (ЄДРВВ).

- Статус УБД надається без залучення самого військовослужбовця.

Також автоматичний статус УБД отримують військові, які потрапили в полон чи зникли безвісти. Держава підтримує їхні родини — надає можливість користуватися пільгами без додаткових заяв чи звернень.

Цифровізовано отримання статусів:

- особи з інвалідністю внаслідок війни;

- члена сім’ї загиблого (померлого) Захисника чи Захисниці.

Тепер оформити їх можна онлайн через Портал Дія, а також у ЦНАПі.

Витяг із Єдиного державного реєстру ветеранів війни відтепер можна отримати в ЦНАПі за 5 хвилин

10 740 витягів з ЄДРВВ видано через ЦНАП за лічені хвилини.

Раніше, щоб отримати цей документ, потрібно було листом звертатися до Мінветеранів і чекати понад 30 днів. Тепер витяг можна отримати протягом 5 хвилин через мережу «єдиних вікон» для ветеранів у ЦНАПах по всій Україні. Витяг з ЄДРВВ — важливий для підтвердження статусу в багатьох життєвих ситуаціях.

Ветеранський спорт — перша послуга інструментом «Фарбовані кошти»

25 000 учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни подали заяви через Дію на отримання 1 500 грн від держави — у межах програми Мінветеранів «Ветеранський спорт». Послуга у кілька кліків — без черг і довідок! І вже понад 11 000 ветеранів оплатили заняття спортом.

Якщо у січні не встигли приєднатися і отримати 1 500 грн на спорт, долучитися до програми можна з 1 до 20 квітня.

Офлайн-альтернатива для ветеранів у ЦНАПі

- 19 послуг для ветеранів війни, членів їхніх сімей та родин загиблих доступні в ЦНАПі;

- понад 219,6 тис. послуг надали у 2024 році;

- 94,8% задоволені якістю надання послуг у ЦНАПі;

- тренінги для адміністраторів.

Також Наталія Калмикова анонсувала масштабування інтеграції з Дією — оновлення інтерфейсу спеціально для ветеранів і ветеранок:

- інтерфейс Дії автоматично оновлюватиметься, враховуючи дані з ЄДРВВ;

- усі послуги та функції будуть адаптовані під ветеранів;

- першим документом відображатиметься посвідчення ветерана;

- інформуватиме ветеранів про сервіси та можливості, розроблені Мінветеранів.

Йдеться про сертифікати на освіту, психологічну допомогу, піднайом житла, гранти, кредитні програми.

- Шлях пораненого. Дуже важливий процес, який нині оцифровується під лідерством Мінцифри. Мінветеранів спільно з МОН, Мінсоцполітики, Міноборони розбудовує цифровий процес, який дає змогу людині при потраплянні до лікарні з пораненням отримувати всю належну підтримку від держави.
- Цифровізація життєвих подій. Цей механізм передбачає комплексний супровід держави залежно від подій у житті людини: вступ на службу, поранення, полон, зникнення безвісти тощо. Послуги надаватимуться автоматично чи за простим запитом через застосунок.

Послуги е-Посвідчення ветерана, отримання статусів, а також витягу із ЄДРВВ реалізовані Мінцифрою спільно з Мінветеранів за підтримки «Проєкту підтримки Дія», який впроваджується Програмою розвитку ООН (ПРООН) в Україні за фінансування Швеції.

Пресслужба Апарату Верховної Ради України.