Минулого тижня у Комітеті з питань економічного розвитку під головуванням заступника Голови Комітету Олексія Мовчана відбулася нарада щодо ключових питань управління державною власністю.
Участь у заході взяли в.о. Голови Фонду державного майна України Іванна Смачило, а також представники Міністерства юстиції України, Міністерства економіки України та Prozorro.Продажі.
Учасники заходу обговорили результати роботи Фонду державного майна України, хід реалізації реформ, ефективність приватизаційних процесів, управління санкційними активами, підготовку об’єктів до оренди та ліквідацію непрацюючих підприємств,
«Такі регулярні «чекапи» дають можливість тримати руку на пульсі й оперативно коригувати дії для досягнення максимального ефекту, – розповідає Олексій Мовчан.
Приватизація залишається одним із ключових інструментів наповнення бюджетів та підвищення ефективності використання державного майна.
У 2024 році приватизаційні онлайн-аукціони в ЕТС Прозорро.Продажі принесли майже 10,5 млрд грн. З них близько 6,5 млрд грн – від великої приватизації та понад 4 млрд грн – від малої.
Ці кошти поповнили державний та місцеві бюджети за підсумками майже 1000 аукціонів, у яких вартість активів у середньому зростала у понад 1,5 рази. Середня кількість учасників – 3,5.
Надходження від приватизації держмайна у 2024 році перевищили заплановані у 2,5 рази – це свідчить про зростання довіри до процесу та прозорість його реалізації.
Загалом з початку повномасштабного вторгнення надходження від приватизації через онлайн-аукціони в системі Прозорро.Продажі принесли майже 18 млрд грн.
Найдорожчим лотом 2024 року стала АТ «Об’єднана гірничо-хімічна компанія» – об’єкт великої приватизації, за який переможець торгів сплатив понад 3,9 млрд грн.
У 2025 році очікуємо проведення аукціонів з продажу великих важливих об’єктів, серед яких: ПАТ «Сумихімпром», ДАТ «Укрбуд», ПрАТ «Вінницяпобутхім», ТОВ «Мотордеталь-Конотоп», АТ «Одеський припортовий завод», ТОВ «Демурінський ГЗК», ТОВ «Інвестиційний союз «Либідь» (ТРЦ «Оушен Плаза».