«У межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», яка впроваджується за ініціативи першої леді Олени Зеленської, триває робота над тим, щоб послуги з психологічної підтримки стали ще доступнішими для українців. Один із пріоритетів програми — міжсекторальна співпраця, коли послуги з психологічної підтримки надаються не лише у сфері охорони здоров’я, а й в економіці, освіті, спорті, культурі, інформаційній політиці, секторі безпеки та оборони», — повідомляє на своїй фейсбук-сторінці народний депутат, голова Комітету з питань здоров’я нації Михайло Радуцький.
«Програма «Ти як?» стала реакцією держави на значне зростання потреби у наданні послуг з психологічної допомоги під час війни. Понад 114 тисяч фахівців первинки пройшли навчання за програмою ВООЗ mhGAP, яке дає знання й чіткі клінічні алгоритми для ведення психічних розладів. Серед них — 25 тисяч лікарів «первинки». З цього року така послуга стала базовою, і її мають надавати безоплатно у кожному закладі, що працює за ПМГ», — зазначає Михайло Радуцький.
Наступним кроком реалізації програми у сфері охорони здоров’я, за словами голови Комітету з питань здоров’я нації, буде облаштування на базі центрів первинної медико-санітарної допомоги 60 просторів психологічного розвантаження. В таких просторах лікарі первинної ланки надаватимуть послуги пацієнтам безоплатно в межах Програми медичних гарантій.
«В інших сферах передбачено навчання з підтримки фахівців першої лінії контакту — наприклад, вчителів, працівників банків та транспорту. Від початку реалізації програми 209 тисяч педагогів пройшли курси підтримки школярів, запрацювали 185 центрів життєстійкості у громадах, 89 відсотків працівників системи МВС пройшли підготовку з першої психологічної допомоги, 739 роботодавців запровадили політику з підтримки ментального здоров’я на робочому місці», — інформує народний обранець.
«Нещодавно за участю першої леді відбулася зустріч з ректорами, проректорами та лідерами студентського самоврядування 30 закладів вищої освіти з 20 областей України, на якій обговорювали надання послуг з психологічної підтримки, — розповідає Михайло Радуцький. — На сьогодні майже в кожному закладі вищої освіти працюють психологічні служби, центри ментального здоров’я, а провідні університети оголосили про спільну роботу над створенням наукового кластера з ментального здоров’я».
«15 січня Верховна Рада ухвалила закон нашого Комітету, який був розроблений у співпраці з МОЗ, Координаційним центром з психічного здоров’я Кабінету Міністрів України та іншими відомствами. Документ передбачає створення сучасної, ефективної системи психічного здоров’я, що відповідатиме європейським нормам та стандартам», — нагадав народний депутат.
Пресслужба Апарату Верховної Ради України.