Іванна Климпуш-Цинцадзе подякувала Марі Б’єрре за особистий візит до України, а також за те, що під час візиту пані міністерка зустрічається з представниками різних політичних сил. В Україні, за словами голови Комітету, різні політичні сили активно підтримують євроінтеграцію. Для суспільства ж рух до ЄС, за словами Іванни Климпуш-Цинцадзе, є світлом в кінці тунелю і важливо емоційною підтримкою під час важкої боротьби за незалежність і свою державу.

Голова Комітету з питань інтеграції України до ЄС також подякувала Данії за системну підтримку оборони України, зокрема за лідерство Данії в залученні інвестицій в нашу оборонну галузь. Окремо Іванна Климпуш-Цинцадзе наголосила на важливості підтримки Данією антикорупційної політики України.

Марі Б’єрре наголосила, що для її держави дуже важливим є успіх антикорупційних зусиль в Україні. Данці, за її словами, не просто не толерують корупцію, вона викликає в них «алергію». Тому принципово важливо, щоби на шляху до ЄС Україна також пройшла трансформацію і в звільненні від корупційних дій.

Голова Комітету з питань інтеграції України до ЄС наголосила, що інтеграція до Євросоюзу має бути своєрідною лупою, під якою партнери з ЄС мають чітко бачити трансформації і проблемні сфери, які потребують доопрацювання в Україні. Іванна Климпуш-Цинцадзе вважає, що воєнний стан накладає багато обмежень на суспільне і політичне життя, але, часом, ці обмеження є неспівмірно великими.

«Ці обмеження дуже часто стосуються голосів незгодних. У звіті Єврокомісії щодо розширення було вказано, що Україна має повернути плюралізм у медіа вже під час воєнного стану. Переконана, це важливо для всіх нас зберегти демократію, за яку ми всі разом боремось. Так само важливо повернути політичний плюралізм, реформу децентралізації, яка протягом останніх років зазнала регресу. Тому нам треба працювати над усіма цими речами, особливо тоді, коли ми працюємо над відкриттям кластеру «Основи». Маємо зробити всі ці кроки, які важливі для нас, для нашого успіху, щоб бути спроможним, сильним членом Європейського Союзу, членом, якого поважають»,  наголосила голова Комітету з питань інтеграції України до ЄС.

Сторони обговорили також проблемні питання, як-от блокування Угорщиною руху України до Європейського Союзу. Іванна Климпуш-Цинцадзе переконана, що питання з Угорщиною на двосторонньому рівні вирішити буде важко. Тому саме європейська сторона має працювати з Будапештом, щоби Україна не стала заручницею політичних маніпуляцій Угорщини.

Прес-служба Апарату Верховної Ради України