Голова Комітету з питань інтеграції України до ЄС Іванна Климпуш-Цинцадзе відзначила особисту роль пані міністерки в ініціюванні додаткової допомоги Німеччини Україні. Це було одним із найважливіших останніх рішень чинної урядової коаліції Німеччини, яка невдовзі складе свої повноваження. Також вдалося зняти обмеження на додаткові витрати на оборону самої Німеччини і Європи загалом, для подальшого зміцнення спроможності європейських країн, щоби вони могли гарантувати свою безпеку.
Голова Комітету з питань інтеграції України до ЄС зазначила, що Україна сподівається на допомогу Німеччини у відкритті перемовних кластерів з ЄС уже під час головування Польщі в Раді Європейського Союзу і продовження цього процесу під час головування Данії. Окрему увагу приділили викликам, з якими наша держава стикається на шляху євроінтеграції, зокрема, блокувальним діям Угорщини щодо відкриття перемовин з ЄС за першим кластером «Основи».
Також порушили питання захисту свободи слова, політичного плюралізму та необхідності посилення реформ. Міністерку Бербок цікавило просування України антикорупційним треком, адже прозорість і ефективне використання міжнародної допомоги є критично важливими для подальшої підтримки України. «Вдячна, що міністерка поділяє нашу позицію, що під час війни неможливо провести вільні демократичні вибори, а також те, що українсько-американська угода повинна відповідати нашим євроінтеграційним намірам та має бути вигідною для обох сторін», – сказала Іванна Климпуш-Цинцадзе за результатами зустрічі.
Голова Комітету наполягла, що важливо продовжувати працювати також і над євроатлантичною інтеграцією України і що членство України в НАТО не може бути предметом будь-яких торгів із росією. «Це нам, а не росії вирішувати, коли Україна має приєднатися до НАТО», – сказала голова Комітету.
Перший заступник голови Комітету Вадим Галайчук подякував Німеччині, німецькому уряду і особисто пані Бербок за тверду підтримку України на її шляху до ЄС. Він сказав, що без фракції більшості «Слуги Народу» неможливе ухвалення жодних рішень в українському парламенті. «Ми робимо все можливе для виконання наших зобов’язань, долаючи внутрішній спротив. Вдячні Німеччині, німецькому уряду і особисто пані Бербок за тверду підтримку України на її шляху до Європейського Союзу», – сказав Вадим Галайчук.
Секретар Комітету Валентин Наливайченко привітав надання Німеччиною великого обсягу допомоги Україні. «Допомога нашій обороні, нашим силам безпеки. Найголовніше, щоби ми чітко були впевнені, що грошей і підтримки від наших партнерів вистачає. Працюємо далі. Німеччина залишається одним з наших головних партнерів», – сказав Валентин Наливайченко.
Член Комітету з питань інтеграції України до ЄС Петро Порошенко наголосив на необхідності подальшого збереження єдності вільного світу для підтримки України, а також єдності всередині України, зокрема, створення уряду національної єдності.