Цей день був проголошений Генеральною Асамблеєю ООН відповідно до резолюції № A/RES/60/97, ухваленої 8 грудня 2005 року. Основна мета — підвищення обізнаності про глобальну мінну небезпеку та необхідність активізації зусиль для розмінування постраждалих територій.

Резолюція ООН була ухвалена в контексті глобальної проблеми мінної небезпеки, яка торкалася багатьох країн світу. Після воєн і конфліктів на територіях, де використовуються міни та є вибухонебезпечні залишки боєприпасів, виникає серйозна загроза для цивільного населення.

Міжнародний день просвіти з питань мінної небезпеки та допомоги в діяльності, пов’язаній із розмінуванням, сприяє мобілізації зусиль на допомогу постраждалим від мін територіям, зокрема через гуманітарну допомогу, технічне оснащення та навчання місцевих фахівців.

Мінна небезпека є актуальною проблемою в багатьох країнах, що пережили військові конфлікти чи на території яких досі тривають бойові дії. Наслідки мінної небезпеки в Україні мають широкий спектр: від фізичних травм до обмеження доступу до землі для сільськогосподарської діяльності, що ускладнює відновлення постраждалих територій.

Міжнародні організації, такі як ООН, Міжнародний Комітет Червоного Хреста, а також спеціалізовані організації, зокрема HALO Trust, активно проводять розмінування та надають допомогу в ліквідації мінної небезпеки. У багатьох країнах активно працюють гуманітарні організації, що здійснюють розмінування.

Міжнародний день просвіти з питань мінної небезпеки та допомоги в діяльності, пов’язаній із розмінуванням, є важливим кроком до забезпечення глобальної безпеки та зниження ризику мінних небезпек.

Завдяки цій даті більше уваги приділяється вирішенню проблеми мінних полів, поширенню знань та навичок, необхідних для збереження життя, а також активізації міжнародних зусиль у боротьбі з наслідками воєнних конфліктів.

Пресслужба Апарату Верховної Ради України.