«Під час зустрічі обговорили низку важливих питань, серед яких: підтримка військових, законодавчі зміни, дорожня інфраструктура, залучення інвестицій і локальні проблеми громади», — поінформував народний депутат Михайло Лаба на своїй фейсбук-сторінці.

«На початку зустрічі зупинився на питанні законопроєкту № 9549, ухваленого Парламентом нещодавно, який стосується земель Ужгородського району, — продовжив народний обранець. — Я був серед ініціаторів блокувальної постанови після першого розгляду законопроєкту Парламентом, виступав із парламентської трибуни щодо недопустимості ухвалення законодавчої ініціативи в її попередній редакції. І хоча законопроєкт містить необхідні для воєнного часу пропозиції та цілі, не підтримав його ухвалення. Будемо стежити за практичною імплементацією законопроєкту та реагувати за потреби».

«Також розглянули інші законодавчі ініціативи, зокрема щодо створення планів просторового розвитку. Із жителями Ставненської громади обговорили важливість врахування територіальних розмірів і кількості населення при розробці таких планів», — додав Михайло Лаба.

Окремо обговорили ситуацію з газовидобувним проєктом, який було розпочато на території сільради, але через низку об’єктивних обставин він не запрацював у повному обсязі. «Такі інвестиційні ініціативи є критично важливими, адже вони сприяють створенню робочих місць, наповненню місцевого бюджету та загальному розвитку громади, тож його втілення все ж перебуває на порядку денному», — зауважив народний депутат.

Ще одне питання, яке турбує громаду, — заборгованість перед громадою з боку Ужанського нацпарку. «Інформував присутніх, що цю проблему спільно з колегами порушували під час нещодавнього робочого візиту пані міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Світлани Гринчук до нашого регіону. Вирішення цього питання перебуває на контролі, і поступово ця проблема буде вирішена», — повідомив політик.

Проблематика лімітів на дрова для населення залишається актуальною для гірських громад. «Це питання вже не раз порушувалося в моїх депутатських зверненнях і на робочих зустрічах із керівництвом профільних установ. Відзначу позитивні зрушення, але над його остаточним вирішенням ще потрібно працювати», — зазначив Михайло Лаба.

Також на зустрічі порушено тему вилучення земель на користь нацпарку. Як пояснили представники сільради, ці ділянки за архівними картами належали Держлісгоспу, хоч і не є залісненими і використовуються місцевими жителями. Народний депутат зазначив, що це питання потребує детального аналізу та подальшого вивчення, щоб напрацювати алгоритм і компромісне рішення.

Також серед проблемних питань громади — поводження з ТПВ. Деякі громади уже впроваджують сортування сміття та користуються законодавчими змінами, які розширили можливості забезпечення комунальною спецтехнікою через пільгове розмитнення та у співпраці з міжнародними партнерами. Однак ця проблема потребує комплексного вирішення, вважає народний депутат.

«Ще одним важливим питанням для жителів є залізничне сполучення між громадою та обласним центром. Планую порушити це питання перед керівництвом АТ «Укрзалізниця», залучивши до його вирішення районне та обласне керівництво», — повідомив політик.

Обговорили також розбудову пунктів пропуску в регіоні. «На жаль, через війну проєкт «Лубня — Волосате» поки що залишається лише у планах. Проте надалі цей напрям може сприяти розвитку екологічного та культурного туризму, зокрема в НПП «Ужанський», — зауважив Михайло Лаба.

За словами народного депутата, триває розбудова КПП, роботи на яких розпочалися раніше. Ці пункти є пріоритетними в економічному плані, а також важливими для логістики озброєнь і гуманітарної підтримки. «У перспективі ми повернемося до теми облаштування переходу «Лубня — Волосате» у партнерстві з польськими колегами», — запевнив народний депутат.

«Усі питання є важливими для громади та округу. Робота триває, і спільними зусиллями ми зможемо досягти конкретних результатів», — наголосив політик.

Пресслужба Апарату Верховної Ради України.