Саме цього дня у Вашингтоні, округ Колумбія (США), було підписано Північноатлантичний договір, також відомий як Вашингтонський договір.

Після Другої світової війни світ стояв перед загрозою нового глобального конфлікту — цього разу між Західним блоком і СРСР. У відповідь на посилення радянського впливу в Європі, зростання напруження та потребу в колективній безпеці 12 країн підписали договір про створення оборонного союзу.

Країни — засновниці НАТО: Бельгія, Канада, Данія, Франція, Ісландія, Італія, Люксембург, Нідерланди, Норвегія, Португалія, Велика Британія, Сполучені Штати Америки. Головна мета НАТО — забезпечення колективної безпеки. Згідно зі статтею 5 договору, напад на одну з країн-членів розглядається як напад на всіх, і всі члени мають надати допомогу.

Нині до складу НАТО входять 32 країни. Фінляндія вступила до НАТО у 2023 році, Швеція — у 2024-му.

Україна не є членом НАТО, але є партнером Альянсу з 1991 року. 23 грудня 2014-го Верховна Рада схвалила закон щодо відмови України від здійснення політики позаблоковості. 7 лютого 2019 року

Парламент України ухвалив 335 голосами законопроєкт щодо закріплення у Конституції нашої держави курсу на членство в Європейському Союзі та Північноатлантичному альянсі.
У 2022 році Україна офіційно подала заявку на вступ до НАТО.

Пресслужба Апарату Верховної Ради України.