Зокрема, українські парламентарі зустрілися Віцеміністром культури Литви, відповідальним за інформаційну політику, медіа, стратегічні комунікації та протидію дезінформації та пропаганді Віктором Денисенком.

До розмови долучилися також Голова Комітету культури Сейму Литовської Республіки Кястутіс Вілкаускас, очільники Національного центру управління кризами Литви при Офісі Прем’єр-міністра Вільмантас Віткаускас та Даріус Бута, які займаються моніторингом інформаційних загроз та відповідними реакціями на них.

Коментуючи підсумки зустрічі заступниця голови Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Євгенія Кравчук зауважила:

«Дуже важливо об’єднувати зусилля, ділитися досвідом і будувати горизонтальні зв’язки між нашими країнами. Це критично важливо для Балтії та України, де російський інформаційний вплив досі залишається серйозною загрозою».

Користуючись нагодою політикиня звернулася до литовських колег з проханням сприяти відстоюванню безпекових інтересів України у зносинах з офіційними представництвами популярних соціальних мереж і месенджерів, які на вимогу Єврокомісії відкрили свої офіси в ЄС.

Україна, наголосила Євгенія Кравчук, зацікавлена в тому, щоб рухатися в унісон з Європою у сфері запровадження цифрових правил та інформаційної безпеки, визначеної Digital Services Act (DSA).

У свою чергу голова підкомітету з питань культури Микола Княжицький підкреслив, що Литва робить багато для захисту свого інформаційного простору та активно співпрацює з Google і YouTube. І такий досвід для України є вагомим.

Але навіть державам – членам Євросоюзу не просто вибудовувати комунікації з популярними соціальними мережами.

«З платформами Meta, зокрема з Facebook, взаємодія залишається складною. Колишній Twitter (тепер Х) Ілона Маска припинив реагувати на запити державних органів Литви, просить писати коментарі», –зауважив Микола Княжицький.

Цікаво, що Telegram у Литві не популярний. А ось в Україні залишається популярною платформою споживання новин.

Нагадаємо, у перший день робочої поїздки народні депутати України зустрілися з колегами з Комітету культури Сейма Литовської Республіки. Основною темою розмови була протидія російській пропаганді та боротьба з дезінформацією.

Також парламентарії поспілкувалися з українською громадою та відвідали культурні центри.

Прес-служба Апарату Верховної Ради України