«Створення україно-молдовського кардіоцентру, відкриття коледжу для навчання середнього медичного персоналу, відновлення поромної переправи біля міста Ямпіль

Про це говорили з колегами з парламенту та міністерств Молдови під час візиту української делегації міжпарламентської групи дружби»,  повідомив Голова Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький.

Україну представляли голова міжпарламентської групи дружби Михайло Радуцький, голова Комітету з питань транспорту та інфраструктури Юрій Кісєль, секретар Комітету з питань транспорту та інфраструктури Геннадій Вацак, голова Комітету з питань аграрної та земельної політики Олександр Гайду, народний депутат Степан Чернявський та директор Центру дитячої кардіології та кардіохірургії Ілля Ємець.

Молдову – голова комітету з питань інтеграції Молдови до ЄС Інна Кошеру, голова комісії з питань соціального захисту, охорони здоров'я та сім'ї Адріан Бєлий, голова комісії з питань сільського господарства та харчової промисловості Алєксандру Трубка.

У межах групи дружби між парламентами України та Молдови продовжуємо плідну співпрацю. Сьогодні провели низку зустрічей – у парламенті Молдови, в Міністерстві охорони здоров’я, Міністерстві інфраструктури та регіонального розвитку.

На зустрічі групи дружби в парламенті обговорили посилення співпраці у медичній галузі. Зокрема створення україно-молдавського кардіоцентру. З 2009 року реалізується програма допомоги молдовським породіллям зі складними діагнозами. Навіть під час війни з сусідньої країни до Києва, до Центру дитячої кардіохірургії та кардіології, везуть немовлят, щоб врятувати їм життя. Наразі проведено понад 250 хірургічних втручань, в тому числі унікальні операції.

Створення такого медичного закладу дозволить посилити обмін досвідом між фахівцями наших країн. Як запевнила Інна Кошеру, попередньо президент Мая Санду та спікер парламенту Ігор Гросу підтримали ідею створення спільного кардіоцентру.

Також дискутували на тему відкриття україно-молдавського медичного коледжу для середнього медичного персоналу. Випускники такого закладу, якщо ця ідея буде реалізована, будуть отримувати дипломи й України, й Молдови.

Запропонував підписати міжурядову угоду про взаємовизнання сертифікатів GDP та GMP. Наразі частина українських виробників імпортують ліки до Молдови, деякі – відкрили свої представництва в сусідній країні. Взаємовизнання сертифікатів має спростити доступ виробників до ринків наших країн. 

Директор Агентства з лікарських засобів та медичних виробів Драгош Гуцу відзначив, що готовий поділитися з Україною досвідом у створенні організації, яку він очолює. Наразі в нашій країні триває процес створення органу державного контролю у фармацевтичній галузі, який має запрацювати з початку 2027 року.

Юрій Кісєль запропонував відновити паромну переправу біля міст Ямпіль та Косеуцьк. На даний час Україна та Молдова на цій ділянці кордону будують міст, завдяки якому українські експортери отримають найкоротший шлях із центру України до країн Центральної та Південно-Східної Європи в обхід окупованого росіянами Придністров’я. З української сторони є готовність інвесторів вкладати кошти у відновленні поромної переправи. Також наша країна пропонує замість двох фітосанітарних пунктів пропуску з боку України та Молдови створити один, спільний. Це дозволить прискорити проходження кордону з обох сторін.

Михайло Радуцький подякував Молдові за солідарність з українським народом, за підтримку на міжнародному рівні. Продовжуємо разом працювати з колегами задля нашого спільного європейського майбутнього.

Прес-служба Апарату Верховної Ради України