Україна отримала від Європейського Союзу перший цього року транш розміром 3,5 млрд євро в межах програми Ukraine Facility. Ці гроші будуть використані на фінансування цивільних видатків, передовсім захищених статей бюджету: пенсій, соцвиплат, зарплат бюджетникам.

«Цього року дефіцит нашого державного бюджету сягає 38 млрд доларів. За програмою Ukraine Facility на 2025 рік передбачено фінансування на 12,5 млрд євро, 3,5 млрд — це перший транш. Усі кошти від Євросоюзу, МВФ, країн-партнерів ми спрямовуємо на цивільні видатки, зокрема забезпечуватимемо першочергово захищені статті — соцвиплати, а саме пенсії, зарплати освітянам, медикам тощо», — зазначила парламентарій.

Вона нагадала, що програма Ukraine Facility передбачає майже 50 показників реформування у фактично всіх сферах економіки. Це важливо для реформування країни.

«Ми на парламентському рівні поступово ухвалюємо законодавчі акти, які дадуть змогу провести у всіх галузях ті реформи, що необхідні для України в контексті євроінтеграційного спрямування. Кожного сесійного дня ми маємо такі законопроєкти. Це стосується і фінансової дисципліни, й екології, й економіки, й антикорупційних заходів, і правоохоронної діяльності, тобто фактично всіх сфер», — сказала народна депутатка.

Вона додала, що надходження грошей від європейських партнерів — важливий крок для підтримки макроекономічної стабільності України. Загальна допомога в межах Ukraine Facility сягнула вже майже 20 млрд євро.

«На сьогодні ми маємо на всі 38 млрд дефіциту держбюджету домовленості про забезпечення з партнерами. Це і програма МВФ, і Ukraine Facility, і кошти від прибутків заморожених російських активів, а також окремі міжнародні фінансові транші від країн-партнерів», — підсумувала політикиня.

Пресслужба Апарату Верховної Ради України.