«Українські індустріальні парки активно розбудовують інфраструктуру для промислових інвестицій. У Вінниці завершують будівництво першої черги дороги, яка веде одразу до 4 парків, у Ланівцях на Тернопільщині — ведуть дорогу до комплексу з виробництва біоетанолу, а в селі Острів під Тернополем — уже чекають інвесторів дві нові будівлі промислового призначення.

Далі детальніше у короткому огляді найцікавішого, що трапилось за останній місяць в індустріальних парках України.

У Лановецькій громаді Тернопільської області стартувало будівництво індустріального парку «Біо-Лан», який буде спеціалізуватись на біоетанольному та біогазовому виробництві. Наразі тривають роботи з будівництва під’їзних автомобільних і залізничних шляхів, мереж водопостачання, водовідведення та газопостачання.

Вінницька міськрада повідомила про плани завершити до серпня 2025 року першу чергу будівництва під’їзних доріг для чотирьох індустріальних парків, розміщених на території поруч з Немирівським шосе. Разом з дорогами, необхідними для доїзду великогабаритної спецтехніки та працівників існуючих та майбутніх підприємств, також прокладають інші комунікації: освітлення, зливову каналізацію, пішохідні та велосипедні доріжки, а пізніше облаштують зелені зони.

Тернопільська ОВА повідомила про розв’язання проблеми підведення газопроводу високого тиску до індустріального парку «Chortkiv-West» за сприяння Офісу Президента та НАК «Нафтогаз України».

Очікується, що незабаром на території індустріального парку почнеться будівництво промислових приміщень.

Індустріальний парк «Західноукраїнський промисловий хаб», розташований у селищі Острів під Тернополем, ввів в експлуатацію дві нові будівлі промислового призначення площею 3000 та 688 кв. м.

Наразі тривають переговори щодо відкриття у цих приміщеннях нових заводів. Будівля площею 3000 кв. м зацікавила британську компанію, назва якої буде оприлюднена у разі підписання договору. Приміщення площею 688 кв. м заплановано передати під переробку сільськогосподарської продукції — триває пошук резидента.

Компанія «Паркіт Добросин» виставила на продаж за 750 тис. дол. індустріальний парк «Добросин Інвест Парк» (Львівська область) площею 14.6 га, зареєстрований влітку 2024-го. Наразі територія парку — це чисте поле без жодних споруд та комунікацій. Чи має сенс такого роду бізнес — побачимо.

Уряд зареєстрував нові індустріальні парки: «Карпати», який працюватиме на території урочища Садок селища Чинадійово Мукачівського району Закарпатської області. Площа індустріального парку — 25,6 га. Ініціатор — Чинадіївська селищна рада та парк «Сольва-Тех» у місті Свалява Закарпатської області. Площа ІП — 10 га. Ініціатор — компанія «Сольва-Еко».

Долинська міськрада (Івано-Франківська область) оголосила про намір обрати керуючу компанію для реєстрації та розвитку нового індустріального парку. У лютому 2025 року Уряд виключив «Перший еко-індустріальний парк», який був розташований у Долині, з державного реєстру через відсутність керуючої компанії та господарської діяльності.

Арцизька ОТГ Одеської області оголосила про намір створити індустріальний парк на базі колишнього ливарно-механічного заводу.

Чернівецька ОВА оголосила про намір створити індустріальний парк у Дністровському районі, який буде спеціалізуватись на агропереробці».

Пресслужба Апарату Верховної Ради України.